Wpis z mikrobloga

Chciałbym od czasu do czasu za zaoszczędzone pieniądze kupić jakąś małą ilość krypto (ether i btc) i trzymć w portfelu po prostu na lepsze czasy. Jakie strony do tego polecacie? Portfel mam na blockchain i widzę, że mogę tam też kupować krypto. Warto to robić tam czy są jakieś efektowniejsze sposoby gdzie nie stracę na np. jakichś prowizjach?
#kryptowaluty #bitcoin #ethereum
  • 9
@igierr: Pamiętaj żeby nie trzymać na giełdzie. Kiedyś chciałem być sprytny i trzymałem na bitmarkecie, żeby nie tracić na prowizjach, skończyło się na tym, że giełda się zwinęła z moimi 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@igierr: wg mnie najlepszym sposobem jest kupno euro na revolut, wysłanie do banku n26 ( trzeba zrobić konto ale szybko idzie ) i następnie na giełdę bitpanda .pro. jedyne za co zapłacisz to prowizja za kupno na giełdzie i wysyłka na portfel ( zależna od mempool, więc jak Ci się nie spieszy to bardzo tanio )
@igierr: jak male kwoty co jakis czas (DCA) to bitbay, potem:
Btc do portfela electrum (potem portfel sprzetowy przy wiekszej kwocie)
Eth do portfela metamask (i tak samo potem portfel sprzetowy)

Eth ma jeszcze ta zalete, ze mozna nim poobracac, pozyczyc bezpiecznie na procent (defi) etc. Ogolnie na eth funkcjonuje caly osobny system finansowy. Btc to tylko kiszenie w portfelu.