Wpis z mikrobloga

@Emil_L: wyrzuć z równania gaz, będzie taniej na całości. Nowy budynek zatem WT2021 czyli nie możesz użyć gazu jako głównego źródła ciepła bo współczynniki Cię nie puszczą.
@uako: musisz poczytać dokładnie. Chodzi o współczynnik Ep. Nie możesz mieć samego gazu ale chyba załatwia temat gaz plus fotowoltaika. Dla mnie to bez znaczenia, nowy dom plus gaz w 2021 nie ma sensu.
@ksiak: sama pompa ciepła też nie ma sensu ;) ja wiem, że zimy teraz raczej słabe, ale jak kiedyś przyciśnie 25 stopni mrozu + awaria sieci energetycznej to w zasadzie masz przerąbane ;)
sama pompa ciepła też nie ma sensu ;)


@uako: dlaczego?

ale jak kiedyś przyciśnie 25 stopni mrozu + awaria sieci energetycznej to w zasadzie masz przerąbane ;)


@uako: wtedy gazem też nie ogrzejesz. Piec gazowy bez prądu nie zadziała, wyłączy się od razu.
WT2021 czyli nie możesz użyć gazu jako głównego źródła ciepła bo współczynniki Cię nie puszczą.


@ksiak: XD Weź nie pisz bzdur.

@Emil_L: U mnie woda i prąd to sprawy były dla Taurona i PGNiG (płaciłem tylko za samo przyłącze kwotę wyliczaną na podstawie ich cennika). Projekt wody i wykonanie leżało po mojej stronie, wodociągi później mogą wykupić taką wybudowaną nitkę od Ciebie. Podejrzewam, że z kanalizacją jest tak samo ale