Wpis z mikrobloga

Witam, ogólnie rzecz biorąc od dłuższego czasu chodzi za mną pomysł rozpoczęcia przygody ze strzelectwem. O ile z samym chodzeniem na strzelnice nie mam pytań, tak jeżeli mi się spodoba, spełnię wszystkie warunki itd przyjdzie mi kupić pierwszą sztukę broni. I tu nasunęło mi się pytanie, czy w ogóle jest sens (jak tak to jaki?) noszenia broni palnej przy sobie na codzień w tym kraju? Cele samoobrony w PL są wręcz skrajne a i tak zwykle użycie broni robi więcej szkody i pożytku ()

#pytanie #bron #strzelectwo #kiciochpyta
  • 23
@Drobar:
Jeszcze ze 2-3 lata temu jakbym miał przy sobie akurat broń to prawdopodobnie tak, obecnie tylko jeśli oczywiste byłoby zagrożenie życia.
Ale parę ostatnich wyroków, działania prokuratur w sprawie użycia broni oraz kuriozalna wypowiedź wiceministra Zielińskiego nie pozostawiają wątpliwości, że Państwo woli wziąć na siebie odpowiedzialność za krzywdę obywatela niźli pozwolić, aby obywatel obronił się sam, zatem tym bardziej chyba nie życzy sobie, żeby jakiś obywatel pomógł i obronił drugiego
@Polinik: najważniejsza kwestia to właśnie praca z bronią, a szczególnie jej transport. W takim wypadku nie wyobrażam sobie przewozić kilkunastu jednostek jednocześnie nie mając niczego do obrony. Z drugiej strony wiem, że w ciągu ostatnich 20 lat (wcześniej nie sprawdzałem) żadnego napadu na taki transport nie było, ale też nie chciał bym być pierwszym.

Druga kwestia, dużo mniej istotna, to wizerunek. Wedle powiedzenia o szewcu, ja akurat muszę, a raczej chcę