Wpis z mikrobloga

Czołem. Zastanawiam się nad zmianą amplitunera kina domowego na amplituner stereo. Obecnie posiadam Onkyo TX-NR656. Do ampli mam podpięte dwie kolumny Klipsch RP-260F.
Zastanawiam się nad zakupem amplitunera stereo Onkyo TX-8390.
Czy według Was różnica jakości dźwięku pomiędzy amplitunerem kina domowego, a amplitunerem stereo będzie zauważalna?
#stereo #audio #audioboners #audiofile #audiofanatyk
Pobierz pawpawe - Czołem. Zastanawiam się nad zmianą amplitunera kina domowego na amplituner ...
źródło: comment_1610906723JmlZ0RLF1YMywcPcMKtRLf.jpg
  • 19
astanawiam się nad zakupem amplitunera stereo Onkyo TX-8390.

Czy według Was różnica jakości dźwięku pomiędzy amplitunerem kina domowego, a amplitunerem stereo będzie zauważalna?


@pawpawe: w tym wypadku raczej mało realne.
@pawpawe: Zdecydowanie tak jak pisze @bonus - Klipsch i Onkyo to kiepska para. Dźwięk jasny, mało dociążony środkiem, na dłuższą metę męczący. Jeśli kolumny mają zostać to do zmiany jest piecyk.
@pawpawe: klipsh spoko , tego onyko to już nigdzie nie dostaniesz po wstrzymali produkcję wszystkiego. zdaje się żę kupuje ich ten cały united sount czyli marantz + dnon. z tymi paczkami to denon dra 800 powinien się nieźle zgrać. oczywiście jeśli lubisz mniej detalu i bardziej średnicowo, ale mimo wszytko dość dynamicznie . dla mnie minusem tego denona byłu to że "kleił" czyli niezbyt był analityczny, ale tak mają wszystkie denony
@pawpawe: Yaqina nie znam więc się nie wypowiem. Zadzwoń do q21. Zapewne chętnie Ci wypożyczą. Ostatnio słuchałem natomiast ciekawej hybrydki - połączenia lampy i tranzystora. Magnat MR-780. Mało popularny sprzęt w Polsce, ale ostatnio jego cena fajnie spadła, jest dostępny nawet w rtv euro agd - kupić i zwrócić więc nie żal jakby nie przypasował. Lekko ocieplone brzmienie, z dobrze zarysowanym basem, fajnie obecną średnicą i lekko kremowymi, nie drażniącymi wysokimi
Witam - podepnę się bo mam taki sam zamiar, ja mam kino domowe Pioneer VSX-817 z kolumnami Kody.

Nie jestem audiofilem - chciałbym posłuchać po prostu muzyki w dobrej jakości stereo.

Myślałem o najprostszym MARANTZ PM5005, myślicie że to dobry wybór?
@MinusZero: Ciężki temat. Ten marantz na początek przygody ze stereo może i mógłby być, ale te kolumny to typowe kinówki. Co to dokładnie za model? Może warto pozbyć się tego wynalazku i złożyć jakieś przyzwoite stereo? ;)
@pawpawe: Magnata wypożyczysz w q21 i s4home. Pewnie też utargujesz z ceny troszkę. Jeśli nie chce Ci się w to bawić to brałbym go serio teraz z euro - jest w naprawdę dobrej cenie jak na taki sprzęt.
@simo_pl: Kolumny do wymiany, ale nie wiem na jakie. Jeśli chodzi o zestaw to jakieś sugestie?
Też 70% muzyka, lubię ciepłe brzmienie, myślałem o Marantzu w jakimś lepszym modelu lub Rotelu (np A12).
Jeśli chodzi o kolumny nie mam pojęcia.
Budżet na wzmacniacz 2k, kolumny też.
@MinusZero: Jakiej wielkości masz pokój do odsłuchu? Jak z akustyką i warunkami na ustawienie kolumn? Dobrze jakby paczki miały jak oddychać i nie były wciśnięte między regałami czy szafkami. Ważne jest też odsunięcie od ściany na minimum kilkanaście cm. Wolę najpierw zapytać o takie podstawowe rzeczy bo wiele osób upycha audio gdzie się da, a po zakupie jedno wielkie rozczarowanie, że nie gra, buczy, bas się wzbudza, itp.
@MinusZero: To faktycznie sporo do nagłośnienia. Zobacz na zestaw Heco Aurora 700, Dali Spektor 6, Q Acoustics 3050i, Elac Debut 2.0 F5.2 i wzmacniacz Yamaha A-S701, Marantz PM6006 lub ewentualnie Pioneer A-40AE jeśli chcesz przyoszczędzić. Yamaha zagra dynamiczniej z lekko podreślonymi skrajami pasm, Marantz najrówniej, bez efekciarstwa, Pioneer to jaśniejsze brzmienie z wycofaną średnicą, ale nieźle kontrolowanym basem i detaliczną górą. Kolumn natomiast warto by było posłuchać żeby wyrobić sobie własne