Wpis z mikrobloga

@PerfectEquilibrium: nie neguje problemu w polsce ale jak równolegle widzę mapę #irlandia w której mieszkam to jest jakiś żart. To, że ona wygląda tak dobrze, można tylko tłumaczyć stałym wiatrom i niskiej zabudowie. To co się tu wyprawia w małych miejscowościach to tragedia. Źle palony węgiel, a nie daj boze torf. Dziś przejeżdżałem przez małe miasteczko i włączyłem obieg zamknięty już będąc na obrzeżu. Cała ulica spowita w gęstym szarym dymie,
@jalokimm: Z tego co wiem to ta sieć pomiarowa budowana jest przez prywatne osoby/przedsiębiorstwa, kupujesz urządzenie + chyba do tego był jakiś abonament wraz z transmisją danych, takie pełne rozwiązanie. Jak wybierzesz konkretną stację na mapie to czasem widać kto jest "sposnorem" (miasto, gmina, jakaś prywatna firma).
@jalokimm: jeśli chodzi o stacje państwowe we włoszech to jest ich tam trochę, ale niestety nie podają wartości godzinowych, tylko średnie dobowe. więc nie da się dowiedzieć jaka jest sytuacja "tu i teraz". z tego też względu nie ma ich na mapie Airly

te co są dostępne na map.airly.org to pojedyncze punkty sieci PurpleAir - startupu amerykańskiego podobnego do Airly