Wpis z mikrobloga

  • 18
114 + 1 = 115

Tytuł: Morderstwo w Orient Expressie
Autor: Agatha Christie
Gatunek: kryminał
Ocena: ★★★★★★★

Orient Express - luksusowy pociąg zmierzający ze Stambułu aż do Londynu, a w nim zbieranina najróżniejszych ludzi z różnych warstw społecznych. Od rosyjskiej księżnej, przez hrabię, biznesmena, misjonarkę, aż do przeciętnej guwernantki. Każda z postaci ma swoją historię, swój cel podróży i swoje tajemnice. A co ważniejsze, każda z nich może być mordercą.
Przez zupełny przypadek w Orient Expressie znajduje się również on - Herkules Poirot, prywatny detektyw, który z nieukrywaną przyjemnością postara się rozwiązać zagadkę zabójstwa jednego ze współpasażerów.

Przyjemny, trzymający w napięciu kryminał, którego zakończenie najprawdopodobniej zaskoczy czytelnika. Ciężko nazwać tę lekturę wybitną, ale z pewnością ma w sobie "to coś", co pozwoli spędzić z nią miły wieczór.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Zaff - 114 + 1 = 115

Tytuł: Morderstwo w Orient Expressie
Autor: Agatha Christie
...

źródło: comment_1610896422Rw6QekEPNCMDC1GJpDQZyH.jpg

Pobierz
  • 15
@problemat: Tak, chciało mi się.

@DJtomex: Jedne były lepsze, inne gorsze ale nie męczące. Mi się jej styl bardzo podoba i zawsze chętnie sięgałam po jej książki. Dla mnie to zawsze była lekka lektura, jak akurat nie wiedziałam co czytać. Jedynie cykl z Tommy i Tuppence do mnie nie trafiał ale teraz czytam właśnie jedną książkę z nimi i w sumie jest spoko. Zależy co kto lubi.
@ali3en: Nie jestem w stanie powiedzieć, która jest najlepsza ale chyba będzie to Pięć małych świnek
Po za tym moimi ulubionymi są: Morderstwo w Orient Expressie, Tajemnicza historia w Styles, Zło, które żyje pod słońcem, Śmierć lorda Edgware’a, Morderstwo w Mezopotamii, Niemy świadek i Boże Narodzenie Herkulesa Poirot. Nie licząc powieści to z Herculesem Poirot jest bardzo dobry zbiór opowiadań: Dwanaście prac Herkulesa

Z Panną Marple najbardziej podobały mi się książki:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Owieczka997: Dziękuję, niestety nie czytałem nic z panną Marple, chyba muszę nadrobić. Ze wszystkich książek tej autorki najbardziej podobały mi się właśnie "Morderstwo w Orient Expressie" , "A. B. C." i "Dziesięciu małych murzynków" w wydaniu "i nie było już nikogo"