Wpis z mikrobloga

Mam tam oznaczenie AGM, co ono oznacza?


@kreatynamonohydrant: że jest kompatybilny z akumulatorami AGM, jak chyba wszystkie współczesne markowe sprzęty

Ja mam Scudo i Rav4 i nie ogarniam czy powinienem to włączać, czy ktoś jest w stanie pomóc?


@kreatynamonohydrant: to zależy czy w środku masz akumulator AGM, czy nie. Do wielu aut, szczególnie nowych i szczególnie tych ze start-stop wsadzają AGM, ale często janusze wkładają tam zwykłe kwasówki. Kwasowo-ołowiowy równie
AGM to absorbent glass matt. To akumulatory z głównym przeznaczeniem do samochodów z systemami start stop oraz samochodów wypchanych po dach elektroniką.
@kreatynamonohydrant: w trybie agm jest wyższe napięcie - 14.7V
Recond to taki tryb naprawczy, ładuje impulsami o napięciu 16V. Bardzo fajna sprawa. S4 to zwykły kwas, śmiało możesz go puścić na recond. A nawet jak masz czas to naładować normalnie, odczekać do następnego dnia i jeszcze raz podłączyć na recond, fajnie mu dobije gęstość
@kreatynamonohydrant: to najlepszy prostownik na rynku. też go mam, daje radę w warunkach warsztatowych, w domu jest aż nadto.
AGM to typ akumulatora, zobacz jeśli na twoim są takie oznaczenia to włączasz tę funkcję ładowania, jeśli nie - to nie.
ogólnie polecam ci przeczytać instrukcję, dowiesz się, że to nie ot taka zwykła ładowarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)