Wpis z mikrobloga

Przeszedłem #borderlands3 i zabrałem się z #borderlands2 - w dwójce razi to, że postacie mają ręce przyklejone do broni i ciężko skakać oraz brak teleportowania się z menu i trzeba ciągle łazić do bazy.
W dwójce trzeba bardziej świadomie używać różnych broni w zależności od przeciwników, w trójce dałem radę walić we wszystko jednym pistoletem.

Jeszcze mam Borderlands: Pre-sequel.

Pierwsza gra, którą skończyłem od kilkunastu lat. Wcześniej pewnie jakiś Igi ProjectXD

#xbox
#xboxone (są do ściągnięcia tekstury 4k dla B2)
#gry
  • 7
@tler: a ja odinstalowałem B3 z jednego powodu i jestem w sumie ciekaw czy słusznie, bo może ta opcja jest gdzieś ukryta. Mianowicie! We wszystkich Borderlandsach było tak, że jak masz zebrane questy to widzisz je wszystkie na mapie, a jeden możesz sobie dodatkowo ustawić na śledzenie. Dzięki temu, jak odpalisz mapę to możesz sobie pojechać po kolei do tych questów co są akurat najbliżej. A w B3 na mapie wyświetla
We wszystkich Borderlandsach było tak, że jak masz zebrane questy to widzisz je wszystkie na mapie, a jeden możesz sobie dodatkowo ustawić na śledzenie.


@purrfect: w jedynce tego też nie było, przynajmniej w wersji niezremasterowanej (i to jedna z wielu przyczyn przez które nie lubię tej gry)
@purrfect: W B3 masz główną na górze, reszta poniżej i możesz się sprawnie teleportować (również do samochodu, jeśli jest aktywny). W dwójce lepiej jest zrobić wszystkie poboczne na danej mapie, żeby nie łazić tam znowu.
W B3 na padzie zmieniałem też strzałką questy.
@tler: Mnie w trójce wkurzało to że za dużo złotych broni wypada, bo wtedy za dużo czasu idzie na zarządzenie ekwipunkiem i testowanie ich. A jak ma się nawet nawet niski mayhem mode ustawiony i jeszcze dojdzie jakiś okresowy bonus (np. za granie w coopie) to już więcej złotych leci niż czegokolwiek innego.
@tler: dobrze że usprawnili proces przemieszczania się po mapie, ale jednak usunięcie znaczników questów z mapy to duży krok w tył.
Przykładowo: w B2 skończyłem właśnie zadanie i chce przejść do kolejnego. Otwieram więc mapę i widzę - o, tutaj jest zaraz obok quest, 50metrow ode mnie. Więc jadę go zrobić. Okazuje się, że kolejny jego etap jest na drugim końcu mapy. Ale otwieram sobie mapkę i widzę, że po drodze
@tler: a no i żeby nie było - ja nie zabraniam nikomu się dobrze bawić w B3. Wiadomo, że to zajebista gierka. Ale JA po prostu lubię być "time-efficent" i poprzedni system mi na to pozwalał. Więc zdziwiłem się, że to w trójce zmienili :D