Wpis z mikrobloga

Mireczki, kiedy dokładnie wejdą te duże patche do cymbergaja? Żona mi kupiła na przedwczesne walentynki i nie wiem czy grać, czy czekać na usprawnienie i optymalizację gry.
Na ten moment ustawienia mam na wysokich.
Wyjechałem swoim Nomadem z garażu, jeżdżąc po pustyni mam 45-50fps
co nie napawa zbytnim optymizmem, patrząc na to, że w samym Night City jeszcze nie byłem.
Jak to pisał Lech Wałęsa na Mirko "co robić nie wiem"

Moje parametry:
grafa: 1070 ROG STRIX 8gb
Procek: Intel Core i5-8600K 3,60GHz
RAM: 16gb HyperX Fury 2400mhz

#cyberpunk2077 #gry
  • 5
@Asmo:
Na ten pierwszy możesz spokojnie poczekać bo chyba pojawi się w nadchodzącym tygodniu. Natomiast nie sądze, żeby miał on na celu jakoś poprawić wydajność samej gry.

Tutaj zależnie od rozdzielczości, domyślam się, że głównie dusi cie 1070 ale GPU bottleneck jest w sumie spoko bo gry obecnie mają więcej opcji obniżenia ucisku na GPU niż na CPU.
@slums kurde, wiesz co nie wiem. Wiem że to ta lepsza 1070 bo ma jakieś fabryczne OC, ale chyba samemu da się jwszcse skręcić. Ogólnie kupiłem tego kompa kilka lat temu, i trochę żałuję se chwilę nie zaczekałem i nie brałem jakiegoś rtx później.
Np wiedzmina, czy gra v śmigają na ultra. Tutaj już widzę, że jest sraka, nie bardzo bawiłem się ustawieniami, tylko z domyślnych ultra zjechałem do wysokich, i nie
@Asmo: Podkręcanie karty graficznej mija się z celem bo w 99% przypadku nie zobaczysz nawet klatki różnicy na większości już i tak podkręcanych fabrycznie kart.

Z ustawieniami, tak jak mówiłem - zależy od rozdzielczości. GTX 1070 w tej grze kończy się na 1920x1080 i dalej umiera, natomiast 8GB ramu przy tym powinno wystarczyć zostawienia tekstur na wysokim ustawieniu.

Reszta pewnie to będzie mieszanka średnio-wysokich ustawień, pierwsze za okno pójdą volumetric fog