Wpis z mikrobloga

Mirki mam nadzieję że po raz kolejny mnie poratujecie, właśnie wykańczam mieszkanie i przy wierceniu profili wwiercilem się w przewód 5 żyłowy od siły (ma do tego być podłączona płyta indukcyjna), pytanie do specjalistów jak to naprawić żeby nie grzebać za rok czy 5 lat. Czy złączki wago dadzą radę? Myślałem żeby dać puszkę i w puszcze połączyć na złączki zaciskowe wago ale nie jetsem jakoś przekonany do tego, skrętka też wg. Mnie odpada, a cały przewód wymienić to muszę całą ścianę kuc i komin. Pomijając że powinienem sprawdzić jak idą przewody ale nie spodizrwalem się tam siłowego 20cm od sufitu. Liczę na was Mirki. #elektryka #elektryk #naprawa #budujzwykopem #pytaniedoeksperta #pytanie
Pobierz PrimoUltimo - Mirki mam nadzieję że po raz kolejny mnie poratujecie, właśnie wykańcza...
źródło: comment_1610820316FqhlQlYtw5wuM6nJgPPjKX.jpg
  • 22
Wykuwasz głębszą dziurę, szykujesz odcinek 20cm przewodu 2,5mm, rozcinasz izolacje i łączysz tym przewodem skręcając jedną część i drugą. Później taśma izolacyjna bądź termokurcz i pozostaje gipsowanie dziury
@mb300d tylko jeden przewód? Czy wymienić wszystkie 5 żył? Kurde jak już się wwiercilem muszę przenieść ten kabel niżej /wyżej bo na tej wysokości robiłem stelaż pod sufit podwieszany. I już nie zmienię bo po całości dalem profile a to był ostatni odcinek
@mb300d: wago ma obciazalnosc 16A wiec bez stersu raczej. Ja bym wolal wylaczyc prad, sciagnac biala izolacje, obejrzec zyly i dolutowac te prawdopodonie jedna uszkodzona + termokurcz na zyle i na calosc.
Wago naprawdę dziwnie się zachowuje na obwodach z większym obciążeniem, miałem taką sytuację i niestety nie polecam w obwodach zasilających. Wago po obciążeniu wystygnie, przyjeżdżasz do klienta i jest znowu dobrze, po czasie znowu telefony ze coś nie działa. Oczywiście stosować najlepiej oryginalne wago, ale trzeba zwracać uwagę na obciążalność obwodów
@mb300d: mam u siebie wszystko na wago wlacznie z indukcja(ze sciany drut a do plyty linka zeby bylo wygodniej) ofc oryginalnym i zero problemow. Uzywam od kilku lat tylko wago i serio nie ma sie czego bac. Wiadomo ze mozna miec rozne doswiadczenia bo rozne rzeczy sie zdarzaja. Jak op ma dostep do lutownicy to bym lutowal bo to najpewniejsze i najmniej miejsca zajmuje