Wpis z mikrobloga

Mircy, poszukuję kreskówki która leciała gdzieś od połowy do końca lat dziewięćdziesiątych, najpóźniej na samym początku dwutysięcznych.

Fabuła kręciła się wokół miniaturowego modelu piramidy, w podstawie której był otwór, do którego pasowała figurka skarabeusza. Po połączeniu tych dwóch rzeczy prawdopodobnie coś miało się dziać, piramida otwierała się, czy coś.
Bohaterami kreskówki była grupa podróżników/poszukiwaczy skarbów (?), każdy próbował zgarnąć oba te obiekty, ale zazwyczaj w danej chwili posiadał tylko jeden z nich. Jedyna postać którą jako-tako wizualnie pamiętam jest na załączonym obrazku, ale było tam chyba też jakieś małżeństwo. Dizajny postaci były kreskówkowo karykaturalne, jak na rysunku.

Nie pamiętam nawet czy to był serial, czy jakaś pojedyncza baja. Są spore szanse, że oglądałem to na jakimś niemieckim kanale.
Jedyne co udało mi się dotąd ustalić to na pewno nie przyśniło mi się to w gorączce, jakiś anon z forczana przysięga że też to pamięta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym na pewno to NIE jest:
- Papyrus
- Mummies Alive!
- Tutenstein
- Mumia Niania
- Yu-Gi-Oh!

Czy ktoś kojarzy coś takiego?

#kiciochpyta #pytanie #jakatokreskowka #kreskowki

PS.: Ten z obrazka, mimo podobieństwa, to oczywiście nie Nigel "Smashing" Thornberry
Pobierz Tadzimierz - Mircy, poszukuję kreskówki która leciała gdzieś od połowy do końca lat d...
źródło: comment_16108068218eUP82MoqOh7VgvHV0Bp5C.jpg
  • 8