Wpis z mikrobloga

Wiecie jak jest kwiatek w doniczce i sie go wyjmie to on tak wrośnięty w tą ziemię jest, i ta ziemia jest taka okrągła i ma kształt doniczki. Bo ja kupiłem kwiatek Skrzydłokwiat i mi pleśń na górze ziemii była, ona tam była, więc kupiłem ziemię no i przesadziłem, ale chyba źle bo ja tą całą ziemię z tych korzeni #!$%@?łem, tak że miałem kwiatka i same korzenie, no i ja go tak włożyłem tymi korzeniami do nowej ziemii. On tak troche niestabilnie w tym stoi, i teraz mysle czy to nie jest tak że ja te korzenie wrośnięte w tamtą ziemię mam tak zostawić, ten cały kształt ziemii-doniczki mam włożyć do większej doniczki którą obsypuje nową ziemią?

czy zepsułem kwiatka? No i moja ziemia taka dziwna teraz jest, twarda jakby, chociaz minelo z 5 dni i kwiatek wygląda jak wyglądał

#botanika #kwiaty #sadzeniezwykopem
  • 5
@ZaQ_1: a to normalne że kwiat nie jest tak bardzo stabilny? On stoi ale jakbym zaczął kiwać doniczką to by się zaczął kłaść na jedną stronę. Nie mam jak ubić ziemii bo już dosyć zbita jest.

Może jak puści dalsze korzenie to wtedy
@Fskrufskru: dobrze zrobiłeś, po kilku podlaniach się wszystko ustabilizuje.

@darek-jg: no nie do końca tak jest, przy wrażliwszych gatunkach nierównomierne przesychanie podłoża może roślinę zabić (jak np. W starej ziemi w bryle korzeniowej może być bagno co spowoduje gnicie korzeni)