Wpis z mikrobloga

@Moisze: Zostaw to. Tyle, to tyle co nic. Ja przelałem grubo więcej, też był strach, ale jakbym miał sugerować się tym, co piszą, to dawno miałbym raka po zwykłym katarze. Nic się nie stanie, nie panikuj.
Pompka po mydle w płynie + kawałek wężyka i odessij. Nadmiar oleju jest tak samo szkodliwy jak jego niedomiar

Zostaw to. Tyle, to tyle co nic. Ja przelałem grubo więcej, też był strach, ale jakbym miał sugerować się tym, co piszą, to dawno miałbym raka po zwykłym katarze. Nic się nie stanie, nie panikuj.


@RyanWolf: @eugeniusz_geniusz: I tak wyglada caly internet na ten temat. Skrajnie różne opinie
@Moisze: dla świętego spokoju możesz coś z tym kombinować
ogólnie zależy od silnika, jak masz jakiegoś ecoteka który naturalnie bierze olej to za 200 km już będzie prawidłowo, jak nic ci nie ubywa to możesz się babrać z tym żeby to zlać ale to raczej dla świętego spokoju tylko
Po coś ta tolerancja jest. Jezcze w sumie pytanie co to za silnik, ale 8mm na bagnecie to już sporo.


@eugeniusz_geniusz: Toyota 1.3 vvti. Generalnie tam malo oleju wchodzi wiec nawet nieduza ilosc to duzo na bagnecie.

ogólnie zależy od silnika, jak masz jakiegoś ecoteka który naturalnie bierze olej to za 200 km już będzie prawidłowo, jak nic ci nie ubywa to możesz się babrać z tym żeby to zlać ale
łeee, paaanie, dwa razy bujniesz toto na czerwone pole i się pięknie stan wyrówna


@Pangia: Juz bierze ale jeszcze nie az tak szybko xD

przestań, taka ilość nie ma najmniejszego znaczenia :) nie zaprzątaj sobie tą durnota głowy.


@Sszymon: Tez tak mysle ale jednak czytanie forów potrafi zryć beret.
forum motoryzacyjne dla kogoś pracującego z samochodami jest jak forum plaskoziemcow dla przeciętnego człowieka. Po prostu nie czytaj bo szkoda głowy. Będziesz miał pytanie mechaniczne to mnie na przyszłość zawołaj ;)


@Sszymon: To może na przyszłość, czy warto zamienić olej 5w30 na 0w30. Teoretycznie to ten sam olej tylko lepiej smaruje na zimnym a różnica w cenie bańki jakieś 10zł.
A co do oleju, 0W30 będzie lepszy, jednak minimalnie, więc większość ekspertów powie nie przepłacaj tej dychy. Zrobisz jak uważasz. Peace.


@Crow7422: To pewnie tez zalezy od tras jakie sie robi, jak odpala sie samochod i jedzie 2-3km gasi i odpala po 8h to powinien byc duzo lepszy 0w30 bo wiekszosc czasu jezdze na zimnym.