Wpis z mikrobloga

@mala_rybka: Ja robię samemu remont i już mi wstępnie wychodzi 1000zł/m²
Tylko ja robię totalny remont ze zrywaniem podłóg na gruncie, ociepleniem, nowe wszystkie instalacje i źródło ogrzewania. + rekuperacja.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: jak widze takie wpisy to ja serio nie chce być uszczypliwy, serio nie chce ale musze. Dostajesz durnowate odpowiedzi bo zadałaś pytanie typu: halo halo chce kupić szybki samochód ile kosztuje?
Dla jednego remont generalny to wymiana płytek a dla drugiego kucie tynków i wymiana okien. Serio ludzie ostatnio są tak roszczeniowi w internecie że aż odechciewa się pomagać. Wystarczy napisać mniej wiecej co ma wchodzić w skład remontu i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mala_rybka: no kurde, poszpachlowanie sypialni 9m + panele na podłogę + malowanie to niecały tysiąc wyszedł. Robota moja więc nie liczę.
Salon wyjdzie podobnie. Korytarz też. Więc po stówie od metra. Łazienka i kuchnia wyjdą trochę drożej. Ale średnio na 50 m domu wyjdzie mi 10k za materiały (łącznie z papierosami i wóda xD)
Piętro wyjdzie jeszcze mniej.
Z wymianą mebli i elektryka wyjdzie mi 500 od metra za generalkę

Ale
  • Odpowiedz
@mala_rybka: w pi*** dużo wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wszystkie moje ceny to raczej pi*drzwi bo dopiero czekam na wycenę z pierwszej firmy okien.
Ja liczę okna z parapetami (najprawdopodobniej kamienne) i wewnętrznymi roletami około 9 tysięcy,
Drzwi wejściowe - chciałbym o wysokim wygłuszeniu + dobry poziom zabezpieczeń około 4 tysięcy,
Podłoga - panele winylowe bez progów do pomieszczeń, może się uda kupić po 100zł/m2 czyli dajmy
  • Odpowiedz
  • 0
@mala_rybka zrobiłem całkowity remont 60m2 Instalacji nie wymieniałem tylko. Sam tylko malowałem gładzi nie robiłem. Reszta majstry od łazienki, paneli, drzwi i montażu kuchni ikea.
Całkowity koszt z meblami 40tys. Wszystko z ikei w tym już kuchnia ze sprzętem (12k.)
Znajomy robił generalny remont mieszkania 72m PRL z wymianą instalacji gładzie itd. To robocizna 40k i materiały z meblami 50k. Wszystko pod studentów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R__R: jeśli chodzi o łazienkę to my mamy większość kosztów już ustalonych. Oczywiście coś jeszcze pewnie dojdzie, ale póki co wychodzi 12 tysięcy, także Twoje 13-15 brzmi sensownie, chociaż zależy od powierzchni ( ͡º ͜ʖ͡º)

@cedric: AGD też z Ikei? Jak się sprawują?
  • Odpowiedz
@mala_rybka: 57m, deweloperka. Przy 140k przestałem liczyć... meble na wymiar u stolarza w sumie same meble do wszystkich pomieszczeń wyszły jakieś 60k
  • Odpowiedz