Wpis z mikrobloga

#praca #orange #rozwozenie listów
hejka, kolega już pół roku pracuje w orange jako ankieter terenowy. Załatwił mi pracę - będę rozwoził jakieś listy po mieście, będe mieć 1zł od jednego dostarczonego + 100% zwrot za paliwo. Pracę zaczynam od poniedziałku. przyszły szef powiedział mi że mogę obskoczyć w dzień nawet 200 adresów, oczywiśćie wszystko zależy od lokalizacji ale czy to rzeczywiście możlwie? Kolega tez mówił że sporo można na tym zarobić. Miał ktoś z tym stycnzość i opowie mi o realiach tej pracy?
  • 14
  • Odpowiedz
nawet 200 adresów


@vKING: niemozliwe, wkleja Ci scieme zebys chcial pracowac. Jakbys wzial kalkulator i przeliczyl 8 h * 60 min / 200 klientow to bys zobaczyl ze na jednego wychodzi wtedy niecale 2.5 minuty.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vKING: znasz dobrze miasto? Te listy do skrzynek? Wiesz czasem sa domofony trzeba dzwonic, w kamienicach drzwi pozamykane trzeba od podworek tylem wchodzoc itd.. Czasem nawet numer domu ciezko znalezc. Mozeby byc adrws domu 3A gdzie bedzie oddalony od 3 w miejscu gdzie sie nie spodziewasz. Do tego furtki bez oznaczen ze na posesji jest pies itd.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: obliczyłem i też wydawało mi się dziwne, ale jestem ciekaw ile rzeczywiśćie średnio mogę na tym wyciągnąć. Wiadomo czasem się trafi że wiele adresów będzie w tej samej okolicy
  • Odpowiedz
@pavul0n666: tak listy do skrzynek, nie muszę ich wręczać osobiście. Zobacze jak to wygląda w poneidziałek ale ciekawość mnie zżera bo o 200 adresach to wiem ze mogę raczej zapomnieć. ale też nie chce pakować się w maliny i zarabiać 50zł dniówki
  • Odpowiedz
@vKING: To w końcu ankieter czy ulotkarz/listonosz?

Za studenta robiłem i to i to, więc za list miałem jakieś 15-17 gr we freshmailu, a za ankiety z jakiejś firmy badawczej 200-300 zł, ale tylko jak oszukiwałem i sam wpisywałem w wolnych chwilach odpowiedzi, bo nawet w ruchliwym markecie nikt nie miał czasu ze mną gadać za bardzo.

Potem wprowadzili wymóg podawania kodów pocztowych i paru innych danych weryfikujących to rzuciłem to
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: ulotkarz/listonosz. Jako ankieter pracuje kolega i właśnie zarobki ma spoko. Dodatkowo jeździ on i wręcza ludziom umowy do podpisania i różne tego typu sprawy
  • Odpowiedz
@pavul0n666: przepracuje ten miesiąc próbny i zobaczymy jak to będzie, i tak siedzę w domu i zbytnio nie mam co do roboty, ale twoja wersja wydaje mi się bardzo prawdopodobna
  • Odpowiedz
@vKING: myślałem że to bajt, ale chyba nie xD

zgłaszam wniosek racjonalizatorski, nie możesz sobie ogarnąć dodatkowo jednej lub dwóch fuch z roznoszeniem ulotek, skoro i tak będziesz #!$%@?ł przez śnieg to może chociaż zarobisz x3
  • Odpowiedz
@vKING: Ale jak to serio mają być listy to na openstreetmap albo zumi lepiej wcześniej przeanalizuj numerację, bo sam czasami byłem zdziwiony jak bardzo sąsiednie numery mogą być daleko od siebie.

No i po latach trochę się wstyd przyznać, ale trafiłem do nowego bloku gdzie było pełno klatek. Poddałem się na szukaniu wejścia M, a dopiero na bazie powiedzieli mi, że to było "m" od mieszkanie ((oo))
  • Odpowiedz