Wpis z mikrobloga

2/30
Mogą być jakieś minimalne spoilery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja pierwsza przygoda z twórczością Stanisława Lema i zdecydowanie po tej książce nie będzie ona ostatnia. Na początku jak ją czytałem miałem pewne opory bo bałem się że nie będę w stanie dobrze w nią "wsiąknąć" przez liczne aspekty fizyki czy naukowe tezy/rozważania. Nie zważając na to rozpocząłem czytanie jej i tylko jedno słowo mi się ciśnie na usta mianowicie "niesamowitość". Jestem pod głębokim wrażeniem tak świetnego pokazania Obcego, tej bezsilności człowieka w stosunku do czegoś czego nie rozumieją, tego powiązania że mimo dalekiej odległości od Ziemi są nadal trapieni jej problemami w postaci fantomów z ich wspomnień. Nigdy nie czytałem tak dobrze zrobionych opisów naukowych jakiegoś zjawiska fizycznego (chodzi mi tutaj mimoidy czy symetriady), nawet nie tyle co dobrze zrobionego co po prostu mega ciekawego. Wyobraźnia na całego mogła pracować i odtworzyć to jak chciała. Jak nie lubię wątków romantycznych we wszelakich książkach/filmach/serialach tak tutaj był on po prostu świetny i taki naturalny? Cała ich relacja była taka prawdziwa i wzbudzała emocję, ale również pokazywała że człowiek w imię tęsknoty jest w stanie zaakceptować i pokochać tak na prawdę jakąś istotę która do końca człowiekiem nie jest.
Oceniam książkę na 10/10 i pewnie jeszcze nie raz do niej wrócę.
#ksiazki #czytajzwykopem
FPmaster - 2/30
Mogą być jakieś minimalne spoilery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja pierwsza przyg...

źródło: comment_1610568943WMwsJ5rzepiGWxXWgauUVG.jpg

Pobierz
  • 14