Wpis z mikrobloga

Keynesizm

W latach 70. XX wieku gospodarki zbudowane w oparciu o silny interwencjonizm zaczęły jednak cierpieć na liczne przypadłości, takie jak systematyczny wzrost bezrobocia przy jednoczesnym wzroście inflacji, oraz brak pozytywnej reakcji rynku na interwencjonistyczne pobudzanie. Stan ten wynikał głównie z inflacyjnego finansowania przez USA wojny w Wietnamie (wydatki Ameryki na tę wojnę nie mogły być, ze względu na jej wysoką niepopularność, finansowane z podwyższonych podatków i przymusowych oszczędności, jak np. podobne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Keynesizm

W latach 70. XX wieku gospodarki zbudowane w oparciu o silny interwencjonizm zaczęły jednak cierpieć na liczne przypadłości, takie jak systematyczny wzrost bezrobocia przy jednoczesnym wzroście inflacji, oraz brak pozytywnej reakcji rynku na interwencjonistyczne pobudzanie. Stan ten wynikał głównie z inflacyjnego finansowania przez USA wojny w Wietnamie (wydatki Ameryki na tę wojnę nie mogły być, ze względu na jej wysoką niepopularność, finansowane z podwyższonych podatków i przymusowych oszczędności, jak np. podobne
  • Odpowiedz
To nie jest głównie wina kapitalizmu, ale amerykańskiego zoningu, demografii, rosnącej długości życia, późniejszego wchodzenia na rynek pracy, niskich realnych stóp procentowych i niższego wzrostu gospodarczego
  • Odpowiedz
@Gaku745 Kto #!$%@? powiedział, że ludzie mają zarabiać tyle samo i być równi? To chyba całkiem oczywiste, że jeśli jedna osoba np. przez 20 lat kształciła się w kierunku medycyny, a druga sączyła browara pod blokiem, to nie będą oni tyle samo zarabiać. Owszem, jeden może urodził się w bogatej rodzinie, a ten drugi w biednej. Życie nie jest sprawiedliwe, wyjdzcie ze swojej bańki i do roboty :)
  • Odpowiedz
@Gaku745: i właśnie dlatego potrzebne są związki. Mamy świetny przykład ich skuteczności po polskich górnikach. Młodzi - przystępujcie do związków i rozmawiajcie otwarcie o swych zarobkach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Herubin: Tu chodzi o to, że dzisiejsi 30-latkowie mają mniejszy majątek niż baby boomerzy, gdy sami mieli 30 lat (jest przecież napisane "at that age").

Jak u nas z rynkiem mieszkaniowym. Dziadki co kiedyś dostali mieszkania dziwią się, dlaczego millenialsom tak trudno wynieść się na swoje.
  • Odpowiedz
@Gaku745:
Komunis wszystko rozwiąże, wyrówna naturalną dominację ludzi silniejszych nad słabszymi i wszystkim po równo da jedno wielkie parujące gówno znalezione na kapitalistycznym śmietniku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: fakt, trochę zjarany to czytałem i trochę pomieszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcieli sfinansować wojnę a nie było z czego, ojoj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PilariousD

Dziadki co kiedyś dostali mieszkania dziwią się, dlaczego millenialsom tak trudno wynieść się na swoje.


Tak było. Ludzie w PRLu nic nie.robili tylko leżeli w swoich daczach ociekając dobrobytem i przychodził urzędnik i pytał kto chce mieszkanie bo mają nadmiar ¯_(ツ)_/¯

Jakby wszyscy ci, którzy gadają o tych darmowych mieszkaniach przeżyli chociaż rok w tych czasach to ten tego #antykapitalizm byłby pusty. Ja żyłem w schyłku tego ustroju
  • Odpowiedz