Wpis z mikrobloga

Pytanie do #motomirko Marzy mi się zrobienie prawka na motocykle, ale jedynie co mnie ogranicza to miejsce, w którym mogłabym trzymać go. Mieszkam w bloku, przed jest wielki parking (bez szlabanu). Sąsiad mówi żebym sobie go sprowadzała codziennie po schodach do piwnicy, ale jak to robić z taką np cbr600, która waży 180kg? Wynajęcie garażu nie wchodzi w gre bo w promieniu 1km nie ma takich. Ktoś ma pomysł? Moze głupie pytanie ale nie wiem jak to logistycznie ogarnąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
@Patronus-Weiss: albo spotkania ze ścianą bo od ostatniego schoda do ściany jest jakiś metr ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo jakby sobie tak jakieś "rynienki" podstawiać by "gładko" sprowadzać motocykl po schodach? Tylko czy by mi się chciało codziennie takie manewry robić xD
@drzdrzownica: niegłupi pomysł bo latarnia pod oknem, Sąsiad przypina skuter łańcuchem do balkonu, ale on na parterze mieszka a ja 2 piętro. Muszę iść
@roymoss: taki mam plan, na początek coś tańszego. Akurat zaczynam pracę w dużym sklepie z moto więc czuję, że to w końcu moja pora na realizację marzenia ( ͟ʖ)
@rroarr odstawianie Moto codziennie po schodach do piwnicy, sąsiad chyba zapomniał XD dopowiedzieć na końcu xD trzymać pod blokiem pod płachta i może nikt nie ukradnie.
@rroarr: kupisz jakiś pokrowiec, jakieś porządne zabezpieczenie z alarmem i będzie git. Pierwszą noc będziesz spinać, tak jak z nowym samochodem :D a potem nawet nie zwrócisz uwagi. Na zimę tak jak inni mówią - wynająć jakieś miejsce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rroarr: ja tak trzymam, pod blokiem, łańcuch na koło i blokada na tarcze z przodu plus pokrowiec. Tak jak doradzali poprzednicy, strach przez pierwsza dobę a później już zapominasz, ewentualnie jak droższe moto niż 15 tys. to GPS jakiś
@rroarr: IMHO taki pomysł po schodach bez rynny, w bloku, to jakieś 80% szans na wywalenie moto, chyba że to jakieś moto ~100kg, a Ty sama jesteś rosła baba :P Zaś wyjeżdżanie nim, na włączonym silniku, w bloku to brzmi jak skarga na hałas/spaliny w przeciągu 0,1s ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rroarr: w sumie już na kursie na prawko zobaczysz jak się przetacza moto, ile ono waży oraz jak się nim manewruje, i wtedy sama będziesz w stanie ocenić jak Ty to widzisz :)
@noriad: raz już próbowałam prowadzić 10lat temu to jak mi na nogę spadł to nie mogłam go podnieść, ale to było 10kg temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsza opcja to chyba rzeczywiście trzymać go przy latarnii
@rroarr: no o tym właśnie mówię, że jednak to 200kg to 200kg, i o ile po płaskim to spoko, to nawet pod lekką górkę dla kogoś nie aparycji szafy to robi się już... angażujące ;) A pomyśl, że to moto Ci się opiera o ścianę schodów, i musisz je podnieść z jakiejś takiej dziwnej pozycji :) Latarnia to wiadomo - ryzyko kradzieży, ale też brak zastanawiania "kurna, znowu będzie trzeba się
@rroarr: ja trzymam pod blokiem pod pokrowcem. Tak jak początkowo zakładałem za każdym razem łańcuch, tak odpuściłem i robię to tylko jak mnie nie będzie przez więcej niż 2-3 dni. I notiOne pod siedzeniem mam, nie jest perfekcyjne, ale daje jakiś pogląd na to gdzie jest moto, a kosztuje tyle co 3 paczki fajek