Wpis z mikrobloga

  • 72
#stomatologia #zeby #ankieta
Szybkie pytanie, 6 na dole koszt leczenia 1500 - 1800zł (1/3 moich miesięcznych dochodów).
Koszt wyrwania 250.
Rwać czy leczyć?
Dla zasięgu #rozdajo wśród plusujacych i głosujących.
Do wygrania kod na 7 dni game pass ultimate.
Mile widziane uzasadnienia wyboru.
  • 119
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szuineg: lecz, też teraz lecze 6,polowa wylamana. Zaplacilem już 700 za wyrwanie nerwów i opracowanie kanałów, teraz 700 za odbudowe. Do tego czeka mnie leżąca 8 do wyrwania i to mnie bardziej przeraża.
  • Odpowiedz
@szuineg nie wiem w jakim mieście mieszkasz ale jeżeli dużym (np. wojewódzkim) to jedz nawet i 50-60 km do innego-mniejszego miasta. Za łuk aparatu w Warszawie poniżej 3k nikt nie chciał robić, w Ciechanowie 1300 + aparat nansa czy jak to się nazywa, w cenie
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@vlodek2532 zapomniałem to dopisać, mieszkam w miarę małym mieście 30 tys. I jest tu pewnie kilku dentystów gdzie zrobią mi to taniej. Ale już kiedyś chodziłem do takiego co było taniej i teraz są efekty.
Postawiłem wybór tylko na gabinety co mają mikroskop, własne RTG i nowoczesny sprzęt. I mam zamiar już nie żałować.
  • Odpowiedz
@FunnyLogin: > Polaka portfel boli mocniej niż ropa w dziąsłach,
Zdajesz sobie sprawę że usługi stomatologiczne są drogie biorąc pod uwagę średnie zarobi (w kraju)? gro ludzi po prostu nie stać na prywatną usługę a dostępna na NFZ jest mocno ograniczona oraz poniżej jakiejkolwiek krytyki. Piszesz że ludziom z Berlina, Londynu opłaca się leczyć u nas fakt bo ich na to stać.

Taka sobie pasta co powinniśmy zrobić etc...
  • Odpowiedz
@Catmmando: @SkrytyZolw: tutaj w wypowiedzi catmmando jest troche racji; mialem juz troche kanalowek robionych i u jednej dentystyki bylem i wszystko ok na przeswietleniu, u drugiej mowi ze kanalowe niezbyt do konca dobrze zrobione i trzeba poprawic; 2 lata pozniej znowu zrobilem przeswietlenie u jeszcze innej dentystki i wszystko jest ok. Teraz czy niektorzy dentysci kase lubia pociagnac i reszta nic tam widzi ok, czy moze oni sie myla a
  • Odpowiedz
ceny są takie, że moim krewnym z Berlina i z Londynu opłaca się latać z całymi rodzinami żeby leczyć zęby tutaj, tak samo znajomi z Danii, stosunek ceny do jakości jest jednym z lepszych


@FunnyLogin: No spoko. A co do stosunku pensji PL do kosztów wizyty stomatologicznej? Równie korzystny co wśród Anglików czy Duńczyków? Że nie wspomnę o tym, że latają głównie dlatego, że w UK w porównaniu do naszych stomatologów
  • Odpowiedz
@aligejtor: ciężko mi ocenić. Jeden przy niedopełnieniu 0.5 mm kanału powie, że jest źle, a drugi że w granicach normy (i ma rację), ale trzeba zęba regularnie kontrolować Jak są wątpliwości to najlepiej zrobić CBCT, najdokładniejszy rodzaj obrazowania, który bez wątpliwości pokaże czy wszystko jest w porządku.
  • Odpowiedz
@szuineg: Ja bym leczyła. Właśnie niedawno miałam 4 leczenie tego samego zęba, zwykłe miałam jeszcze za młodu na Kasę Chorych (tak to się chyba wtedy nazywało) po ponad 15 latach się wtórna zrobiła (nie wiedziałam), zaczął "uwierać", poszłam, ale że w ciąży byłam to mi zdjęcia zrobić nie chcieli tylko podleczyli. Niestety zrobił się stan zapalny w kości (bo już się przy tym drugim do kanałowego nadawał, ale ja nie wiedziałam
  • Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawę że usługi stomatologiczne są drogie biorąc pod uwagę średnie zarobi (w kraju)? gro ludzi po prostu nie stać na prywatną usługę a dostępna na NFZ jest mocno ograniczona oraz poniżej jakiejkolwiek krytyki. Piszesz że ludziom z Berlina, Londynu opłaca się leczyć u nas fakt bo ich na to stać.


@TrzyQn: Ziomek, ale komentarz nie dotyczył tylko braku leczenia zębów ale w ogóle brak jakiejkolwiek higieny jamy ustnej u
  • Odpowiedz