Wpis z mikrobloga

Po dzisiaj poczułem, że czas na zakup neoprenowych bucików i do kompletu rękawic. Widziałem, że na decathlonie są fajne ceny ale nie wiem w jaką grubość neoprenu celować - czy mireczki mają z tym jakieś doświadczenie?
#morsowanie
  • 16
@psi-nos: ból w stopy odbiera mi dużą radochę z tego, zaczynałem gdy woda była jeszcze trochę cieplejsza i nie było takiej tragedii. Dzisiaj myślałem, że stopy mi odpadną. Z tego co rozmawiałem z lokalnymi morsami takie buty i rękawice to normalna praktyka.
@Artiii: ogarnij te giry :D Ja miałem też niedawno problem mimo że to mój 3 sezon. Micha z wodą zimną i trzymaj, później następne sesje i dorzucasz lodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w końcu będziesz miał większą tolerancje i nie potrzebne będą Ci neopreny
Kurde gościu się pyta o to jakie skarpety a tu wysyp wchodź bez skarpet. Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z morsowaniem to wcale nie oznacza od razu że musi być Wim Hoffem. Kłania się podstawówka by odpowiadać na pytanie, a nie rzucać swoje wymazy wszędzie. @Artiii: Mirku weź skarpety 3 mm, napewno Ci wystarcza. Powodzenia
@Artiii: Im częściej będziesz poddawać nogi szokowi termicznemu tym szybciej się przyzwyczają. Jak założysz neopren to wcale nie zlikwidujesz problemu, nogi się odzwyczają od zimna i ponowne ich przyzwyczajenie będzie o wiele trudniejsze. Polecam po prostu siedzieć krócej w wodzie.

Ból w dłoniach i stopach to normalna reakcja organizmu, który wskazuje Ci, że wychłodzenie jest zbyt duże i powinieneś wyjść z wody. Z czasem kończyny będą lepiej znosić niskie temperatury.

@
@afromort: Nie zależy mi na tym by przechodzić na morsowanie hard mode. Biorę zimne prysznice, saunuję gdzie też mam kontakt z zimną wodą, teraz morsuję i dla mnie wszystko jest fajne w granicy własnego komfortu. Morsowanie traktuję jako wyjście ze znajomymi, gdzie możemy się zrelaksować i super poczuć i jeżeli mogę sobie pomóc ograniczając coś co mi w tym nie pasuję to wydaje mi się to spoko opcją, nie robię tego
@Artiii: Dobrze robisz, Mirku. Wskazuję Ci tylko na to, że neopreny nie są konieczne i z czasem, jak już sobie wyrobisz komfort bez neoprenu, łatwiej Ci będzie eksponować się na zimno (w szczególności szybko wychładzające się części ciała jak stopy i dłonie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@afromort: No to jesteś byk! Gdy temperature oscylowała koło 4-5 stopni to te 10 minut siedzieliśmy i było ok ale dzisiaj w okolicach zera po 5 minutach stopy jak kamień a pod prysznicem w domu myślałem, że mi odpadną. Nie odmroziłeś sobie nigdy czegoś? 10 minut w tej temperaturze już brzmi jak hardkor.
@Artiii: Nie odmroziłem sobie, ale miałem podobne uczucie jak Ty czasami, że sobie coś odmrożę. Nigdy też nie grzeję się stucznie po morsowaniu i pozwalam organizmowi na dojście do siebie samemu. Niemniej nadmieniam, że zaczynałem od pełnego zanurzenia (jeszcze bez głowy, ale to kwestia czasu) i pierwsze razy to była minuta, dwie. Dopiero z czasem przyszły 5 minutowe zanurzenia, a teraz średnio 7-9. Generalnie preferuję morsowanie samemu, żeby się wyciszyć. Jak