Wpis z mikrobloga

Umowa w T-mobile skończyła mi się 3 miesiące temu a nadal dostaję wezwanie do zapłaty, chociaż nie zgadałem się na przedłużenie. Numeru nie używam bo siedzę za granicą i nie wiedziałem, że płacę niepotrzebnie 3 miesiące bo żadnej informacji nie dostałem tylko sam przypomniałem sobie, że umowa powinna się już skończyć. Pisałem do boa ale nikt nie odpowiada. Czy jakiś Mirek wie czy da się to zakończyć przez maila? Albo jaki wysłać formularz. Płacę tylko 30pln ale ja muszę na to pracować a oni ino kradnom.
#tmobile #pytanie #telefony
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadniePieknie: Informacja o zakończeniu umowy nie jest marketingiem, a obowiązkiem operatora wynikającym z ustawy i pomimo braku zgody marketingowej musi poinformować klienta o tym fakcie najpóźniej 30 dni przed zakończeniem umowy. Może nie zadzwonili, może wysłali SMS, ale na pewno wysłali list na adres korespondencyjny. Zadzwoń i zapytaj jak cię poinformowali o tym fakcie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PlusCzyMinus: @qwerss: Weszło 21, ale wszyscy operatorzy telekomunikacyjni musieli dostosować trwające umowy do nowych przepisów, więc już w tamtym roku musiałeś dostać aneks do umowy dostosowujący ja do nowych zapisów ustawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwerss: @PlusCzyMinus:
Tu nie chodzi o to, że prawo działa wstecz, tylko o to, że firma może zmienić regulamin, na który ty nie musisz wyrazić zgody i możesz bez konsekwencji wypowiedzieć umowę, chyba, że wskazane zmiany wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, wtedy Operatorowi będzie przysługiwało roszczenie o zwrot ulg udzielonych przy zawarciu umowy, o których mowa w art. 57 ust. 6 ustawy Prawo telekomunikacyjne.