Wpis z mikrobloga

#seat #ibiza IV

Mirki, zastanawiam sie nad ibizą IV SC
Brać z silnikiem 1.4MPI [86KM] czy 1.6MPI [102KM]

Na plus 1.6:
wieksza moc
kultura pracy

z minusów to rozrzad na łańcuchu

I sam nei wiem czy brac wersje 5d czy 3d.

Wszystkie dotychczasowe auta miałem 3d i wiecej mi nie trzeba. Mieszcze sie ja, rozowa i kot w transporterze XD

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 23
  • Odpowiedz
@golf3cabrio: w golfie tak, bo robiłem xD

Na pasku jest rozrząd główny, wałki są spięte łańcuchem i do tego występuje drugi napinacz. Nie mówię że to zły silnik, ale niepotrzebnie podnosi koszty serwisu w zamian nie dając NIC. Zazwyczaj taki rozrząd trzeba robić bo po pierwsze połowa vagowiczów nie wie o łańcuchu a druga połowa nie wymienia bo łańcuch przecież jest wieczny, dopóki nie przeskoczy rozrząd i nie rozwali głowicy.
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: ciekawe. Ja za wymianę kompletnego rozrządu w Astrze J 1.4 turbo 120km z 2013 zapłaciłem z częściami 1k( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie to popatrz też na plusy łańcucha rozrządu. Dajmy na to wydasz już te 2,5k i masz spokój przy właściwej eksploatacji na 300-400 tysięcy kilometrów? A pasek najlepiej co 60k wymieniać. Poza tym silniki z grupy VW 1.6 MPI 102km były dosyć pancerne i
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: @Dru_Gru: panie uj z tym rozrzadem, lancuch wedlug ksiazki serwisowej powinien wytrzymac do konca tego silnika ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za 2,5tys to ja bym go nawet nie wymienial i poczekal az jebnie. taniej wyjdzie kupic nowy silnik do tego auta xd
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: za nic w świecie nie kupuj tego cudu niemieckiej inżynierii jakim jest silnik 1.4 MPI

Ten silnik ma chyba wszystkie możliwe wady jakich nie powinien mieć silnik bez doładowania.
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Ogólnie 1.6 jest najbardziej polecany z benzynowych w tym modelu, mam taką Ibizę 1.6 105 km i ogólnie jestem bardzo zadowolony, moc fajna jak na taką małą budę, nie psuje się, wiec narzekać nie mogę. Z lpg bardzo dobrze współpracuje ten silnik. Aczkolwiek jeżeli Ci się trafi dobra sztuka z 1.4 to bierz bo to tez dobry silnik, byle nie 1.2. A i bierz raczej 5d bo 3D trochę
JohnShelby - @Dru_Gru: Ogólnie 1.6 jest najbardziej polecany z benzynowych w tym mode...

źródło: comment_1610451063WdiuduV4MAiY1xTJuPBYqY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dru_Gru: miałem kiedyś Ibizę iv ale 1.9 diesel. W środku to naprawdę ładne auto, ale bralbyn jednak 5d. Raz mi się tylko zepsuł sterownik od dmuchawy. Fajne spalanie, fajna dynamika.
  • Odpowiedz
@Eternit_z_azbestu Ja kupiłem opla z przebiegiem 304 tysiące który latał dzień w dzień praktycznie Śląsk-Pomorze i tak w kółko bo starsze małżeństwo wzięło sobie ją w leasing i potrzebowali do firmy. Auto nie miało wymienianego rozrządu od nowości no i ja po pół roku od zakupu od nich samochodu słyszałem pięknie łańcuszek na zimnym więc postanowiłem wymienić cały komplet razem z pompą wody. Do dziś spokój, oleje i płyny wymieniane na
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Jeśli koniecznie benzyna to bierz 1.6, jeśli diesel to kolega robi do pracy 30k rocznie i ma 1.6tdi i jest zadowolony. No i obowiązkowo 5D, mam 3D w obecnym aucie i drugi raz w zwykłym aucie na codzień do jazdy bym sie tak nie wpakował xD
  • Odpowiedz