Wpis z mikrobloga

W weekend byłam u znajomych i był też jeden youtuber. Nigdy go nie oglądałam a wczoraj iphone wysłał mi powiadomienie żeby obejrzeć jego filmik i że poleca mi ten kanał.

Nigdy go nie oglądałam. Czy to możliwe że wychwyciło go po głosie albo jak ktoś rzucił jego nazwiskiem/ksywą to zaczęło mi proponować?

Zakładam folię na głowę.
#youtube #iphone #foliarze
  • 14
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Algorytm mógł was sparować nawet na podstawie lokalizacji aczkolwiek nie wiem na ile google może zasysać dane z iphona. Nie chce mi się tego sprawdzać ale jak yt ma zgode na dostęp do lokalizacji to lekutko mogło ci chłopa podrzucić w proponowanych.
  • Odpowiedz
@robsosl: Nigdy nie miałam takiej sytuacji, chociaż faktycznie koleżanka kiedyś mówiła o Mc donalds i wyskoczyło nam obu powiadomienie chwilę później z apki, że są kupony.

@niezwornowazony: @stormkiss: W znajomych mają go od jakichś 8 lat a ja chyba od 2-3 ale wcześniej się z nim za bardzo nie widywałam. Tematyka gier i jakieś monologi o życiu więc kompletnie nie moja, mój chłop obserwuje jego kanał od dawna więc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: iPhony tak mają. Kiedyś pisałem do kumpla na FB czy chce się spotkać w weekend, a iPhone zapytał mnie czy ma utworzyć spotkanie w kalendarzu...
  • Odpowiedz
@chupa_chupsik: @Thachii Napisałam później że mam dwa telefony i na Androidzie mi tego nie skojarzyło i nie kojarzy nigdy tego co mówię z reklamami więc problem dotyczy iphone. Jakbym otagowała Huawei i napisala "na moim Huawei" to też byście byli zdziwieni?

@szleest: Yup. Faktycznie fb swojego czasu robiło mi takie psikusy na iphone, teraz jak sobie myślę to na święta chciałam coś kupić i oglądałam filmy na LG po czym
  • Odpowiedz
@daddyissues_ zapewniam Cię że personalizacja marketingu na podstawie nasłuchu otoczenia smartphona dotyczy również androida. Spokojnie od 5-6 lat jest to standard. Nasł#!$%@?, przykro mi. Jesteśmy profilowani i nie jesteśmy w stanie z tym walczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: nie. Byłaś w gronie znajomych. Ktoś z nich wyszukał gościa na YT może nawet w czasie imprezy. Przez to dostałaś reklamy.
Możliwe że w gronie znajomych. Możliwe że sparował po gpsie w danej lokalizacji.
  • Odpowiedz