Wpis z mikrobloga

Szukam informacji jaki jest średni czas sprzedaży mieszkania w zależności od jego metrażu / liczby pokoi. Niestety nie mogę znaleźć takich statystyk. Ktoś ma dostęp do takiej wiedzy? Interesuje mnie w szczególności Warszawa.

Najmądrzejszy wykres na jaki się natknąłem to średni czas sprzedaży (bez podziału na wielkość mieszkania). Zresztą jest to wykres na danych z 2016r.

#nieruchomosci #mieszkanie #rynekwtorny
  • 6
  • Odpowiedz
@mtosny: Myślę, że w aktualnych czasach każdy wykres z 2019 roku (i wcześniej) będzie trochę nieaktualny.
Ja wiem tyle, że 2 pokojowe mieszkania o metrażu ok. 50-60 metrów sprzedają się najszybciej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mtosny: raport NBP zawiera wolumen transakcji. A ten w Warszawie w q2 jak i w q3 jest o wiele nizszy, niz przed pandemia. Utrzymuje przy tym podobna, nizsza wartosc. W q4 nalezy spodziewac sie dalszego spadku IMO.

Aha - i z wolumenu jasno widac, ze obecnie najmocniej oberwal rynek wtorny.

Tym samym nie ma sie co kierowac raportami sprzed marca 2020
  • Odpowiedz
@ATAT-2

Ja wiem tyle, że 2 pokojowe mieszkania o metrażu ok. 50-60 metrów sprzedają się najszybciej

Na podstawie czego masz taką opinię? Ogólne odczucia czy jakieś raporty?

@be_happy

jak dasz cenę 30% poniżej rynku to sprzedasz w 1 dzień, jak dasz 30% powyżej, to nigdy

Mądrego to aż miło posłuchać.

@wojteksrz
Niestety nie rozumiem jak Twoja odpowiedź ma się do mojego pytania...

Może inaczej. Wiadomo, że na rynku jest najwięcej kawalerek i
  • Odpowiedz
Na podstawie czego masz taką opinię? Ogólne odczucia czy jakieś raporty?


@mtosny: na podstawie rozmów z agentami nieruchomości i obserwacji rynku gdy swego czasu njeruchojosfi szukałem.

Kawalerki jak to Kawalerki - tylko ktoś samotny kupi, często jednak wynajmie.

Mieszkania po 70 metrów i więcej to łakomy kąsek dla rodzin ale często ich ceny są kosmiczne i wolą niewiele dopłacić za segment, bliźniaka czy domek.

2 pokoje w rozsądnym metrażu to target
  • Odpowiedz