Wpis z mikrobloga

Są tu fachowcy od #komputery #laptopy albo #elektronika o ile to się do tego tagu zalicza?

Od pewnego czasu mój laptop HP Omen ce008-nw mnie "kopie".
Ma częściowo aluminiową obudowę i jak oprę na niej rękę, żeby pisać na klawiaturze to wtedy się to dzieje i laptop wyłącza się.

Najmocniej gdy jest podłączony do oryginalnej ładowarki, sądziłem, że to ona jest winowajcą, ale delikatne kopnięcia czuję też czasem na zasilaniu bateryjnym, wtedy jednak nie wyłącza się.
Rozebrałem go, wypiąłem baterię i wygląda jak na zdjęciach. Nie znam się, ale to chyba zły widok, prawda?

Znacie jakieś firmy produkujące zamienniki?
Nie mogę sobie obecnie pozwolić na wydanie ponad 500zl na oryginał.
Pobierz PanDanda - Są tu fachowcy od #komputery #laptopy albo #elektronika o ile to się do te...
źródło: comment_1610366281ZlKsgSJL6YcNZzxxZSEJp5.jpg
  • 20
A czy mogę wyjąć baterię i używać laptopa na zasilaczu dopóki nie kupię baterii przez te kilka dni?


@PanDanda: Oczywiście, możesz tak korzystać i na stałe.
Byle tej baterii już nie ładować.
@inspektor_gadzet
@ATAT-2
@Jason_Stafford

Bateria wyniesiona na dwór, oddam ją do punktu, gdzie takie rzeczy przyjmują.

Ale dalej mnie niepokoi czemu laptop mnie kopie, oprócz wymiany pasty termoprzewodzącej rok temu nic przy nim nie grzebałem, najczęściej stał na biurku podłączony do zasilacza.

Jak myślicie, zwyczajny serwis komputerowy w mieście wojewódzkim będzie chciał się bawić w poszukiwania przyczyny? Czy szukać jakichś specjalistów w internecie?
Macie jakieś porady?