Wpis z mikrobloga

Proof of Concept v0.3. #eksperymenth

Ze zmian:

1.
Teraz będę cały opis trzymał w jednym miejscu

https://sites.google.com/view/eksperyment1/
(zrobiłem to w parę minut, więc nie skupiłem się na razie na estetyce ;) )

2.
Ludzie którzy chcą pomóc tylko "rozrywkowo" daję im (ze swojej części) udział.(25 zł).(więcej info w linku)

Informacyjnie

1. Znalazłem artykuł który mówi, że nasz ustawodawca dał ciała i forma działalności jaką jest "prosta spółka akcyjna" jej start będzie najprawdopodobniej 1 lipca, zamiast 1 marca (nie mam na to planu jeszcze).

Jak by ktoś chciał poczytać s PSA
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-prosta-spolka-akcyjna

2. Postanowiłem przez kolejne dni celować w ludzi tematycznie, aby mieć ludzi z całego wachlarza.

I ten post jest skierowany do #programowanie #android (ale nie początkujących najlepiej #programista15k ).

Jeżeli pisałeś już coś pod androida i publikowałeś w sklepie play I jesteś zainteresowany aby wziąć udział w eksperymencie to zachęcam :)
I nie, nie chodzi abyś coś pisał, na ten moment koncepcja polega tylko na wymyślaniu/projektowaniu (i nie wiadomo czy skończy się na androidzie ostatecznie)

Wszelkie pytania proszę na PM :)

#startup #biznes
  • 9
@LowcaG: W sumie nie rozumiem co jest założeniem tego projektu. Niby sam jesteś programistą, niby potrzebujesz ludzi, to wszystko ma budżet jakieś śmieszne 2500 złotych. Nie masz pomysłu, budżetu - przecież skoro taki mam to lepiej samodzielnie je sfinansować. Kto będzie to utrzymywać? Za 2500 złotych to nikt się nie ruszy żeby zbudować coś małego od zera. Dodałeś klika wpisów na ten temat - w tym czasie mógłbyś już zacząć pracować.
W sumie nie rozumiem co jest założeniem tego projektu. Niby sam jesteś programistą, niby potrzebujesz ludzi, to wszystko ma budżet jakieś śmieszne 2500 złotych. Nie masz pomysłu, budżetu - przecież skoro taki mam to lepiej samodzielnie je sfinansować. Kto będzie to utrzymywać? Za 2500 złotych to nikt się nie ruszy żeby zbudować coś małego od zera. Dodałeś klika wpisów na ten temat - w tym czasie mógłbyś już zacząć pracować.


@devones:
Czyli jak by udało się na maska i zebrało by się 40 osób i każdy dałby średnio 2.5k to da budżet 100k. A za to myślę, że już sensowiejszą MVP można zbudować.


@LowcaG: Nikt ci tyle nie da, przy takiej liczbie i "poczuciu" jakiś zwierzaków z branży że to "jego" to skończy ci się to kłótnią i nie zbudujecie.

@devones: Dlatego tak jak wyżej pisałem, docelowo to nie mają być
@LowcaG: Żeby nie było mam doświadczenie, to nie jest moja główna działalność tak jak wyżej ale appka zarabia około 2 tysięcy dolarów tygodniowo (połowę niestety zabierają serwery). Dla mnie to zabawa tylko a przyznaje że projekt dopiero niedawno zarabia bo reklamy kosztowały cenę używanego auta. Nie wyobrażam sobie robić to w 20 osób gdzie każdy ma poczucie o władzy i duży wpływ na decyzje.
źródło: comment_1610368155RVszrjHu0Ge5JIZNI16cB8.jpg
Żeby nie było mam doświadczenie, to nie jest moja główna działalność tak jak wyżej ale appka zarabia około 2 tysięcy dolarów tygodniowo (połowę niestety zabierają serwery). Dla mnie to zabawa tylko a przyznaje że projekt dopiero niedawno zarabia bo reklamy kosztowały cenę używanego auta. Nie wyobrażam sobie robić to w 20 osób gdzie każdy ma poczucie o władzy i duży wpływ na decyzje.


@devones: Nie no, nie przyszło mi do głowy
@devones: Jest to sensowna alternatywa.


@LowcaG: Zdecentralizowane budowanie i zarządzenie projektem nigdy nie miało sensu przyjmując model każdego jako akcjonariusza/udziałowca/osoby decyzyjnej. Masz pomysł to Kickstarter/Indiegogo dając w zamian społeczności jakieś drobnostki. Pomysł musi być naprawdę dobry żeby coś tam zebrać. Wstępnie i tak trzeba zaryzykować te kilkanaście tysięcy na ilustracje/prototypy. Nie pasuje ci model społecznościowy umawiasz się na spotkania w funduszach venture capital. Nadal nie masz funduszy a twój pomysł
@devones: Dzieki, za w sumie dobre tipy.
Eksperyment jeden i tak muszę przeprowadzić, pomimo nikłych szans.

(Muszę się skupić nad dobrym modelem decyzyjnym w tym właśnie zdecentralizowanym modelu).

hm...wniosek z tego, że trzeba skupić się na jednym pomyślę i w niego inwestować. Nie uda się to trzeba znów zbierać na następny.
odnośnie PSA: planujesz czekać do lipca? Cholera wie czy znowu tego nie przełożą :/


@DragonEW: no właśnie nie wiem jeszcze co zrobić.

Chyba w tym tyg. Będzie wiadomo więcej. Ale jeżeli dalej będzie niepewne to muszę wymyśleć plan B.