Wpis z mikrobloga

Jakie są sposoby aby zrobić jakikolwiek credit score w UK? Słyszałem kiedys coś o karcie kredytowej, ale coś w stylu prepaid która podnosi credit score #uk
  • 15
via Android
  • 0
@asdfghjkl A co jeżeli nie mam ani kredytu, ani karty kredytowej. Telefonu na abonament też niezbyt chętnie, bo po prostu mi to nie potrzebne. Jakiś inne sposoby czy muszę wziąć coś na raty?
@Roomeek: żaden bank nie jest w stanie określić czy jesteś wartościowym klientem, gdy nie korzystasz z usług bankowych. Jeśli nie masz karty to warto o taka aplikować. Najpewniej na początek dadzą ci jakies małe limity i stopniowo będzie on zwiekszany. Kredytów nie polecam jeśli nie masz takiej potrzeby. Karta najlepsza o ile ci nie #!$%@? i zamiast zwiekszać score łapska cię zaszwierzbią i jeszcze go zmniejszysz nie spłacając zadłużenia. Score zwiększa
@Roomeek: trzeba zyc normalnie. Co roku rejestrowac sie na wybory i placic rachunki na czas. A credit score sam ci podskoczy z czasem.
Ja nigdy nic nie bralem na raty, nie mialem karty kredytowej, a jak kupowalem dom to mialem excellent credit score kolo 1000.

P.S.
Potem zalozylem sobie karte w M&S i tylko na niej zarabiam, wiec nie ma sie co bac kredytowek.
@Roomeek: Mi credit score w kosmos wybiło płacenie dwóch telefonów na abonament zawsze na czas przez kilka lat. Plus zawsze rachunki na czas i żadnych problemów z płatnościami. Nie mam karty kredytowej
jak nie masz zadnego kredytu, to po co ci wlasciwie ten CS


@kaktusak: ja mysle, że warto o to zadbać, bo o tym, że warto by miec dobry credit score dowiesz się gdy będziesz go potrzebował a jego zbudowanie może zając kilka lat. Jego zbudowanie nie wymaga żadnego wysiłku w zasadzie i zadłużania się specjalnie. Byle tylko rozumu nie stracić od limitów na kartach i propozycji kredytowych
@asdfghjkl: Duzo ludzi fetyszyzuje CS jako jakis magiczny numerek, zeby uzyskac duzy i na dobrych warunkach kredyt to trzeba miec dobra sytuacje finansowa (duze zarobki, pewna praca, duze ltv (dla mortgage) etc, duzy CS tu nic nie pomoze jak zdolnosc slaba:). Wazne jest zeby nie spieprzyc sobie historii zawalaniem placenie racunkow, opoznianiem platnosci ,roznymi glupimi dlugami i bankructwami. Ale to raczej swiadomosc finansowa a nie CS:).
Wazne jest zeby nie spieprzyc sobie historii zawalaniem placenie racunkow, opoznianiem platnosci ,roznymi glupimi dlugami i bankructwami.


@kaktusak: no od tego warto by zacząć :) Tak czy inaczej "duży kredyt" to pojęcie bardzo względne. Dla jednego dużo to 1000gbp dla innego 100k. Sa ludzie co zarabiają po 3-4k gbp miesięcznie a odmawiają im telefonu na raty z powodu credit score w ruinie. cs mówi bankowi na ile jesteś rzetelnym klientem. Nikt
@Roomeek Jeżeli pójdziesz drogą karty kredytowej to nie wychodź ponad 25% limitu, banki tego nie lubią.
Ja sobie podbiłem credit score otwierając nowe konta, ale niektórzy mówią że u nich wtedy spada.

Jeśliasz experiana możesz mu dać dostęp do konta, jeśli zobaczy regularnie płacone rzeczy to podbije Ci score.

Usiłuje teraz kupić nieruchomość, ale dwa banki dały za niską wycenę i z trzecim próbuję. No i te ciągle sprawdzenia obniżyły mi score
@Roomeek: to wystarczy ci żyć jak żyjesz teraz. Jak się zdecydujesz na kupno i będziesz mial na depozyt to wtedy sobie weźmiesz kredytowke. Teraz się tym nie przejmuj. Nie rób długów i to wystarczy
A co jeżeli nie mam ani kredytu, ani karty kredytowej. Telefonu na abonament też niezbyt chętnie, bo po prostu mi to nie potrzebne. Jakiś inne sposoby czy muszę wziąć coś na raty?


@Roomeek: 1. kup telefon na abonament
2. płać wszystko na zas, rent, rachunki itd
3. weź kartę kredytową, rób na niej co jakiś zas jakieś większe zakupy i spłacaj na czas
4. miej kasę na koncie, jakieś oszczędności
5.