Wpis z mikrobloga

@piaskun87: ale to przecież szpitale zamawiają liczbę dawek, a nie rząd im wysyła ustalone przez siebie kwoty. Jak do tej pory nie widziałem w mediach informacji, żeby szpital zamówił jakąś liczbę szczepionek i ARM przysłałaby mniej. W sumie nie wiem skąd wynika ta niska liczba, bo szpitale mają spokojnie środki na to, żeby te 200 tys. szczepić dziennie. To praca 3(6) zespołów szczepiących 8 osób na godzinę przez 16h w tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TenebrosuS: burdel na kółkach. W jednym szpitalu zgubiono listę na której była zapisana załoga intensywnej terapii wiec ich nie zaszczepiono xD Zostana szaszczepieni w ostatniej kolejnosci po całym szpitalu - a przecież to ludzie, którzy pracuja na pierwszej linii walki z covid (°°
W sumie nie wiem skąd wynika ta niska liczba

@TenebrosuS: Szpitale mówią, że mają możliwość szczepienia większej liczby osób, ale problemem jest logistyka. Obecny system przewiduje możliwość złożenia zamówienia raz w tygodniu i tyle samo dostaw do danego szpitala w tygodniu. Więc jeżeli szczepienia poszły sprawniej, niż na początku sądzono, to nie można było domówić szczepionek na dany tydzień.

Jak dodał w rozmowie z PAP prezes ARM Michał Kuczmierowski, obecnie obowiązuje
Masz rację, nie tyle przysłał mniej, co w ogóle nie przysłał na początku nic:


@Hlautameki: w tygodniu przed nowym rokiem mogli szczepić się tylko celebryci ( ͡º ͜ʖ͡º) A tak poważnie, to w znacznej większości szpitali szczepienia zaczęły się 4 stycznia i było to zdaje się zaplanowane i celowe.

Obecny system przewiduje możliwość złożenia zamówienia raz w tygodniu i tyle samo dostaw do danego szpitala w