Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu ktoś z tagu polecił mi kilka cygar, właśnie zrobiłem zamówienie na:
Hoyo de Monterrey Palmas Extra
Quai D'Orsay No. 50
San Cristobal de la Habana El Principe
NUB Connecticut 354
Alec Bradley Prensado Corona Gorda

Wziąłem po sztuce, jak któreś przypadnie do gustu to pewnie wezmę więcej, a teraz rozglądam się za sensownym humidorem, może coś Klarsteina z chłodzeniem, zobaczę.

#cygaro #cygara #aficionado
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dildo-vaggins jeśli chcesz kupić humidor pamiętaj, że musi być zawsze wypełniony mniej więcej w połowie. Tzn czym więcej cygar tym lepiej. Jeśli masz na razie travel humidorek to korzystaj z niego i dbaj o to, żeby warunki w nim panujące były dobre.
Jak już będziesz zabierał się do zakupu humidora pamiętaj, że Kuba i Nowy Świat lubią inne wilgotności. Kuba niższą, Nowy Świat wyższą.
W chłodziarce, o której wspomniałeś najlepiej trzymać
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uzamkniete: obecnie jako humidor mam szklany pojemnik z Ikea z drewniana pokrywką i nawilżacze boveda 69% ale mam tam chyba 12 cygar i więcej nie wejdzie a chciałbym coś ładniejszego i większego.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: Polecam dwa humidory na około 50 cygar :) jeden na Kubę - tam kup bovedę 65% i drugi na cygara niekubańskie - tam boveda 69%. Ale jeśli nie przeszkadza Ci "budżetowe" przechowywanie cygar, ktore wg mnie jest bardzo fajne, to korzystaj :) Kup tylko kolejny pojemnik na cygara Kubańskie i włóż do tych pojemników listki cedrowe jeśli masz.
To wypełnienie humidora w około 50% jest bardzo ważne ze względu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uzamkniete: No można powiedzieć, że jestem początkujący. Wypaliłem może ze 20 cygar, z czego większość z Nikaragui, Hondurasu i ze 3-4 Kubańskie które najmniej mi przypadły do gustu. Mam jakieś budżetowe Quorum Maduro, Cohiba Shorts i inne specyfiki ale stwierdziłem że spróbuję coś z polecenia.
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, przemyślę co i jak i na pewno odezwę się niebawem. Palę okazjonalnie, głównie do dobrego alkoholu ale cygara podobają mi się
  • Odpowiedz