Wpis z mikrobloga

@LowcaG: Ależ mózg nie steruje wszystkim! Np. serce człowieka bije niezależnie od mózgu, i może bić nawet wtedy, kiedy mózg już nie działa :) Mózg nie jest komputerem, który steruje wszystkim. Różne części ciała i organy są ze sobą połączone i wpływają na siebie nawzajem. Sam mózg też jest podzielony i są w nim takie części, które kontrolują inne części mózgu.
@LowcaG: Chodzi mi o podkreślenie tej różnicy, że mózg nie działa jak komputer - klikasz ikonkę albo wpisujesz komendę i ręka się rusza. Człowiek jest bardzo skomplikowany, różne części ciała wpływają na siebie nawzajem, a tak naprawdę, dużo jeszcze nie wiadomo. Podejrzewamy np., że umiemy myśleć jak żadne inne zwierzęta dlatego, że potrafimy mówić. Język i mowa pozwalają nam na wyobrażanie sobie rzeczy, których w tym momencie nie widać. O tym
W tym momencie mózg nie steruje, tylko reaguje, odpowiada. Komunikacja części ciała z mózgiem działa w dwie strony i to raczej nie jest sterowanie, tylko współpraca :)


@light1: tak to właśnie mniej więcej chciałem streścić. Ale teraz czuję wyzwanie :)

Zobaczymy jak to jutro wyjdzie.
Podejrzewamy np., że umiemy myśleć jak żadne inne zwierzęta dlatego, że potrafimy mówić. Język i mowa pozwalają nam na wyobrażanie sobie rzeczy, których w tym momencie nie widać.


@light1: Ha, jestem już po tłumaczeniu, i o to też musiałem zahaczyć bo zapytał jak to działa, że jak myśli o żyrafie to wyobraża sobie żyrafę i czy żyrafa też może tak myśleć o żyrafie.

Skończyło się jeszcze na zapominaniu, a nawet dwóch