Wpis z mikrobloga

Mirki posiadające #logitech #g29 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z czerwonym ringiem po prawej stronie kierownicy (zdjęcie w załączniku, zaznaczone zieloną strzałką) - wygląda na uszkodzony enkoder.

Normalnie jeden obrót (tzn. klik) kółka powinien być traktowany jako jedno naciśnięcie przycisku - obrót w jedną stronę trigerruje przycisk numer 21, a w drugą przycisk 22.

Ale u mnie, tylko czasem jeden 'klik' kółka triggeruje jedno naciśnięcie przycisku - bo często triggeruje naciśnięcie dwa razy lub wcale.
Powoduje to, że w grach typu #ets2 lub #ats ciężko przypisać np. ustawienie tempomatu pod to kółko - bo zmiana prędkości jest losowa
Podobnie w #assettocorsa lub innych #simracing - ustawienia kontroli trakcji przypisane pod kółko zmieniają się losowo - czasem o 1 a czasem 0 lub 2 kroki
Czy doświadczyliście tego problemu i macie pomysł jak to rozwiązać?

Widziałem w internecie, że trochę osób ma z tym problem, ale nie udało mi się znaleźć ani rozwiązania ani zestawu naprawczego do nabycia

Pozwoliłem sobie zawołać graczy z 3 gier, w których sporo osób używa tej kierownicy.
cajar - Mirki posiadające #logitech #g29 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z czerwonym ringiem...

źródło: comment_16102409243VYhqD6O6kH3a5GoHBqQGK.jpg

Pobierz
  • 10
@cajar: u mnie jeden klik to 0 lub 1, podwojnie nigdy nie odczytal. To czy zareaguje najbardziej zalezy od sposobu uzycia tego pokretla. Zauwazylem ze gdy wykonuje plynny i nie za szybki ruch to wtedy jest najwieksza szansa na poprawny odczyt.
@Ptasi0r: u mnie działa losowo, niezależnie czy kręcę szybko czy powoli. W internecie czytałem, że kółko działa lepiej jeśli kierownica nie jest na wprost lub jeśli w trakcie kręcenia kółkiem naciśnie się jakoś przycisk
@sebax88x: gwarancji brak, bo to kierownica używana, a nie mogę znaleźć części zamiennej w necie. Swoją drogą, sporo osób pisze że ma ten problem od nowości, ale niektórzy twierdzą, że tylko w niektórych grach mają ten problem
@sebax88x: właśnie, wiele użytecznych funkcji nie da się tam przypisać: kierunkowskazy, tempomat, wycieraczki itp
Ze względu na problemy, kółko sprawdza się do operacji które nie wymagają precyzji, jak quick save, otworzenie mapy albo wycentrowanie kamery - ale to jest nielogiczne, bo przecież koło z zasady lepiej by się sprawdziło w czymś co zmienia wartość na plus i minus
@cajar: mam to samo, nieużywalne gówno to kręcidło ( ͠° °) sprawdzałem kierownicę windowsowym narzędziem do odczytu przycisków i tam też raportuje wcale, albo podwójnie. to jest niezależne od gry
@aIkohoIik: tak, też to sprawdzałem. I w moim przypadku nie pomogło żadne z internetowych rozwiązań, takich jak: kręcenie kółkiem podczas jednoczesnego obrotu kierownicy, przypisanie innych przycisków pod kółko itp