Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem w moim samochodzie. Otóż gdy zaczęło być na zewnątrz chłodniej to szyby wewnątrz auta bardzo szybko parują. Wymieniłem filtr kabinowy na nowy, nawiew na szybę przednią działa. Jednak mimo to szyby dalej są zaparowane. W czym może tkwić problem?
#motoryzacja
  • 19
@TakiTaki: kup żwirek silikonowy dla kotów, nasyp w skarpety i rozłóż w samochodzie. Jak masz możliwość to do cieplejszego garażu na noc z uchylonymi szybami.
Przed wyjściem z samochodu ogrzewanie na minimum i wietrzenie samochodu. Po tych zabiegach będzie ok.
@TakiTaki: Jeśli jest mokra wykładzina to nie koniecznie od butów, może być zatkany odpływ wody z podszybia i woda leci wentylacją do środka na wykładzinę. Może też ciec ze skraplacza klimy. Wysusz auto podkręcając temperaturę i nawiew na nogi, załóż dywaniki gumowe i nie dopuszczaj do nadmiaru wody w nich. Obserwuj czy wykładzina pod spodem jest nadal mokra.
@TakiTaki Z ciekawości spytam, jakie masz auto? Pytam, bo w starszych seatach, volkswagenach i skodach popularny jest problem wody spływającej przez drzwi na próg, a tam jak się uzbiera to pod uszczelka spływa pod wykładzinę. Ja tak miałem w seacie i musiałem uszczelniać drzwi pasażera z obu stron.
@TakiTaki to jeśli klima nabita i filtr wymieniony to radzę dobrze sprawdzić wykładzinę, obmacać ręką, ponaciskać czy nie słychać gdzieś chlupania wody, zmienić dywaniki na gumowe, odkurzyć auto, umyć i odtłuścić dobrze szyby. Jeśli nie pomoże to czasem powodem może być uszkodzona nagrzewnica, ale wtedy czułbyś w kabinie zapach płynu chłodniczego i na szybach byłyby tłuste plamy. Jeśli jest para to musi być z jakiegoś powodu wilgoć.
@Bossman_ rzeczywiście, wykładzina po stronie kierowcy jest mokra, ale wydaje mi się, że to wina materiałowego dywanika. Mam już gumowy zestaw u siebie. Poczekamy i zobaczymy.

@Poemat klima jest automatyczna, a auto jest z roku 2013.