Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy z Audio.

Posiadam DAC Fiio D03K. Jest tam gniazdo słuchawkowe do którego podpiąłem mojego Sennheisery HD555.

Ustawiłem w telewizorze opcje "Synchronizacja dźwięku LG (połączenie optyczne)" żeby móc regulować głośność na słuchawkach przez telewizor ale to nie dziala.

W innej dostępnej opcji "Głośnik zewnętrzny" przy próbie zmiany głośności na telewizorze wyskakuje piktogram z Głośnikiem który jasno sugeruje że regulacja poziomu głośności ma się odbyć na urzadzeniu zewnętrznym.

Całość jest mi potrzebna do PS5. Wygląda to następująco u mnie:

PS5 - HDMI - TV - DAC - Słuchawki.

Fotki dorzucam, może pomogą.

Załączam fotki, może coś pomogą.

#ps5 #audio #fiio #dac #ps4 #tv
gawix - Mirki, potrzebuje pomocy z Audio.

Posiadam DAC Fiio D03K. Jest tam gniazdo s...

źródło: comment_1610195293JRcebHjUIdNFUHReT6Jhvj.jpg

Pobierz
  • 20
@MisPluszowyZWadaWymowy mam jeszcze stare głośniki z Samsunga ze wzmacniaczem. Mają one wejście słuchawkowe, i wtedy faktycznie działa regulacja.

Pytanie, czy możliwe że dźwięk bezpośrednio z DAC jest dużo lepszy niż z tej właśnie wieży?

Model to Samsung MM-C530D
@MisPluszowyZWadaWymowy @EntryMode

Wołam, bo zastanawiam się nad wyborem budżetowej karty dźwiękowej.

Do wyboru po taniości mam:
Sound Blaster Play 2 / 3 -50zl
Soundblaster G1 - 100zl
Creative Soundblaster X-Fi SB1090/SB1095 - 110zl
ASUS Xonar U1 - 70zl

Czy coś z tego będzie się nadawało? Nie jestem audiofilem, chce żeby po prostu dźwięk był przyjemny tak jak bezpośrednio z DAC Fiio D03K.

Chyba że jakaś alternatywa do 200zl?
@EntryMode potrzebuje lepszej jakości dźwięku. Spieszę z wytłumaczeniem:
Myślałem że Sennheisery Hd555 grają tak płytko, bo takie są. Podpinałem do pada, wzmacniacza i ciągle lipa.

W końcu przypomnialem sobie że mogę wpiąć słuchawki do DAC FIIO D03K. Barwa dźwięku i to jak głęboki on jest (więcej szczegółów + dużo dużo głębsze niskie tony takie jak wybuchy w mieście, albo uderzenia) że szczeka mi opadła.
Niestety na DAC nie mogę regulować głośności, a
@gawix: no ja osobiście używam creative g6 ale to dlatego że potrzebowałem karty też do kompa po usb i do konsoli po optyku i mam słuchawki które potrzebują jakiegoś tam trochę porządniejszego wzmacniacza.

Spróbuj któryś z tych najtańszych a jak coś będzie nie tak to zwrócisz i kupisz lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie testowałem żadnej z nich więc niewiele wiem na ich temat.
@MisPluszowyZWadaWymowy padł wybór z przypadku na MixAmp. Działa z PS5 bo widziałem na YouTube, działa również z PC.

Można go podpiąć jednocześnie do konsoli oraz PC (co prawda w przypadku PS5 jest to kłopotliwe ze względu na brak wyjścia optycznego) ale w teorii można.

Jutro go będę miał, protestuje i napisze parę słów o tym.

Zapłaciłem 100zl, więc uważam że cena dobra - taka sama jak za podstawowe wersji Creative a MixAmp