Wpis z mikrobloga

Siema. Mam do was pytanie, ponieważ już od kilku miesięcy borykam się z problemem posiadania dużego pingu w grach, co jest spowodowane moim dostawcą internetu i pisałem do niego już tyle razy, że już po prostu nie mam siły tego robić. Odpowiedź była taka, że jakaś awaria i że już robią i naprawiają, lecz po naprawie było może maksymalnie kilka dni lepiej a potem znów to samo. Więc przypomniałem sobie o neostradzie, którą miałem kilka lat temu zanim przesiadłem się na radiówkę. I tutaj jest moje pytanie, czy jak będę tylko ja korzystał z internetu, to czy pingi są w miarę akceptowalne na neostradzie? (Przepustowość łącza to 10Mb/s bo niestety wiecej sie nie da ale chodzi mi tutaj tylko o ping). Bo niestety nie mam innego wyboru obecnie, bo nie ma innego dostawcy jak na razie a światłowody mają być, ale o mojej miejscowości na razie nic nie jest wspomniane, a pograłbym sobie już teraz z chęcią.

#internet #orange #neostrada
  • 8
@Djelon:

Mają zapchane styki oraz ogólnie całą sieć.

Bez przesady, Orange to nie Plus.

.
@perrku: jak korzystasz z LTE to pewnie nic z tego, nadajnik jest przeciążony, ewentualnie pasmo z którego korzystasz jest zapchane. Jak masz router od Huawei to pobierz sobie na telefon hmanager, wymuszaj różne pasma i rób speedtesty. Jak jesteś daleko od nadajnika to pomocna może być antena zewnętrzna.
@Czlowiek_Ludzki: Akurat internet jest od lokalnego dostawcy, i jest to moim zdaniem śmieszne bo mam około 400 metrów do nadajnika w linii prostej i po drodze nie ma żadnej przeszkody, która by mogła ten sygnał zakłócać. Ale z moich badań wynika to, że jest po prostu przeciążony bo w nocy, czyli 2-3 w nocy i później jest zajebiście i ping zmienia się może tylko o jedną wartość.
@Djelon: Wiem, zdaje sobie właśnie z tego sprawę, ale nie każdy na ten Internet narzeka i znajomy, który też ma od kilku lat również nie narzeka. A skusiłem się dlatego, bo jest on po prostu po tych kablach miedzianych i chodzi mi o stabilność najbardziej.
@perrku: Masz takie pingo po wifi czy po kablu? Nadajnik sam moze byc obciazony, jak nie bez klientow to moze byc duzo "smieci" w pasmie na ktorym dziala, tak samo jak twoje wifi moze byc zapchane przez sasiadow, bluetooth czy nawet dzialajace mikrofalowke.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perrku: jak od lokalnego dostawcy, to najpewniej po radiu, więc nadajnik nie ma z tym nic wspólnego, chyba że dostawca rozprowadza radiowo LTE, ale to by było raczej bez sensu. Kup starter Orange i sprawdź jak ci będzie działać w telefonie
@krzywy_kanister: Po tym i po tym, nie ma żadnej różnicy. Robiłem już wszystko co mogłem zrobić, aby ten problem rozwiązać... ograniczyłem limit przepustowości dla innych domowników, resetowałem ustawienia routera, pisałem do dostawcy o jakieś najlepsze ustawienia i i tak był ciul. No tu akurat o wifi nie chodzi, bo próbowałem podłączyć internet kablem prosto do komputera omijając router i było to samo więc to na pewno coś z tym nadajnikiem, lub