Wpis z mikrobloga

Patrząc jak prawactwo świętuje zakopanie aktualnego wydania "Tygodnia Neuropa" i zastanawia mnie, co ich to tak boli? Dlatego że po ich stronie NIE MA nikogo, kto by się chociaż zbliżył tej formuły - zebrania ciekawych linków, nienacechowanych ideologicznie, ot zwykłej prasówki?
Tylko ciekawi mnie - co z tego mają? Rozumiem zakopywanie filmów Koroluka, bo atakuje ich to bezpośrednio. Ale co ich bolą artykuły jak niżej? Losowo wybrane:

- Pięć lat rewolucji Prawa i Sprawiedliwości w sądownictwie.

- Szczepionka amerykańskiej Moderny przeciw koronawirusowi została dopuszczona jako druga do użytku na terenie Unii Europejskiej.

- Donald Trump za niecałe dwa tygodnie odejdzie z urzędu, ale jego wpływ na prawą stronę amerykańskiej sceny politycznej będzie widoczny jeszcze długo. O przyszłości Partii Republikańskiej w artykule od The Economist.

- Trwająca od trzech lat blokada Kataru, prowadzona przez państwa arabskie z Arabią Saudyjską na czele, ma dobiec końca. Po szczycie Rady Współpracy Zatoki Perskiej ogłoszono, że Saudowie, ZEA, Bahrajn oraz Egipt nawiążą relacje dyplomatyczne z Katarem. W kilku poprzednich numerach wspominaliśmy o intensywnych mediacjach przy sporym udziale USA i Kuwejtu.


Informacje i analizy.

Pytanie pewnie retoryczne, ale czy kuco-konserwy próbowały kiedyś stworzyć coś podobnego?

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow
  • 17
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Prawactwo to z pewnością wytwór skrzywionego umysłu. Brak chęci, ambicji, wiedzy, umiejętności a nawet brak motywacji by skopiować pomysł i zrobić swoje, wskazuje na totalne odrealnienie. Memy przeinaczyć na swoje mogą, coś wartosciowego? Panie ić pan w c@#j ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Bo jak taka przeciętna konserwa zobaczy "Neuropa" to już dostaje małpiego rozumu i zakopuje bez patrzenia się co to jest. Neuropie zdarzają się podobne rzeczy w przypadku @wojna_idei, ale nie da się ukryć, że tygodnik Neuropa jest po 1 bardziej obiektywny, a po 2 jest to jedna z niewielu wartościowych i oryginalnych treści, które pojawiają się typowo na wykopie.

I też dochodzi do tego fakt, że konserwy, które podobno
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: mnie boli złe tagowanie i ułomna moderacja która nie respektuje własnego regulaminu (chodzi nie tylko o tagi). Dałeś cytat

Pięć lat rewolucji Prawa i Sprawiedliwości w sądownictwie.

Co powinno podpadać pod #polityka którego znalezisko nie miało, a mieć powinno. To jest jedyny powód. Będzie poprawnie tagowane, będę miał to w doopie, może nawet wykopie.
  • Odpowiedz
Przypomina to trochę zachowanie "Januszy", którzy się lenią i obijają w pracy, a później plują na sąsiada bo pracując uczciwie zarabia więcej od nich.


@Princess-Blue-Moon: o, dobre porównanie. "Jak one śmiom wrzucać wartościowe artykuły a nie wrzucajo niesprawdzonych fejków o Trampie jak my"
  • Odpowiedz
@mam_dwie_profesury: Co?
Edit: dobra, już widzę że szur.
Dla takich jak ty to musi być święto, powstrzymanie tego wstrętnego lEwAcTwA.
Jakie to uczucie? Jak to jest być z grupy powielającej masowo fejki, a wszystko inne odrzucającej? Tp duma z ignorancji? Czy może robicie to ze wstydu? A może głupoty?
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: no tak, zazwyczaj jest to przeczytanie artykułu i opisu, bez nawet przelecenia wzrokiem po wykopywanym tekście. Wiele razy było przecież tak, że opis mówił co innego niż artykuł i potem konserwy się pultały broniąc tego fejka.
I od jakiegoś czasu mnie to zastanawia. Ale tak serio, serio zastanawia. Jak oni żyją w tym swoim świecie. Jak to jest, że kopiąc tak wiele fejków jeden za drugim, nie przyjdzie im chwila
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Nie uogólniaj. Ja jestem z "prawactwa" i czytam ten tygodnik (choć skipłem dwa ostatnie wydania bo odstawiłem wykop). Nie rozumiem tylko czemu nas wyśmiewacie z takim @Princess-Blue-Moon i chcecie żebyśmy też taki tygodnik mieli robić. Po co? Jakby jego brak miał cokolwiek dowodzić. Wielu wystarczy nienacechowany politycznie jakiś bankier czy businessinsider albo te merytoryczne znaleziska co trafiają na główną.
  • Odpowiedz
@Mudok: dobra, to trochę dokładniej napiszę o co i kogo mi chodziło. Jeśli ktoś to przeczyta i uzna że jednak według niego to się na główną nie nadaje - super, jego prawo. Na tej zasadzie przecież działa wykop. Tylko (strzelam) 90-95% zakopujących tego nawet nie przejrzało, ba! nawet nie otworzyło tej strony. Widzą słowo "neuropa" i działa to na nich jak płachta na byka i muszą czym prędzej zakopać.
Ja staram
  • Odpowiedz