Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pc #sprzet #elektronika #archlinux #linux
Kupilem nowe podzespoly i mam problemy

AsRock b450m-hdv r4.0
SSD nvme Kingston a2000 250GB
16 GB RAM
Athlon x4 950
zasilacz silentiumpc elementum e2 550w
GeForce 9600GT 512MB (od starego kompa. na starym nie robila takich problemow)
Toshiba 500GB DT01ACA100 (od starego kompa)

Odpalam z pendrive najnowsze Manjaro.

Problemy to:
* po pewnym czasie mysz i klawiatura sie przycina, laguje (kilkunastosekundowe przerwy i dopiero ruch) - dwa razy tak bylo. trzeba bylo wylaczyc system
* przy niektorych restartach obraz na monitorze sie nie wlacza, mimo ze komp sie uruchamia
* probowalem skopiowac duze pliki z partycji SSD na partycje SSD, to przesylaly sie ponizej 1MB/s. jak wczesniej z HDD na SSD to bylo to szybciej. ale jednoczesnie Discs benchmark pokazywal prawidlowe predkosci typu 1.7 GB/s

Byc moze kwestia aktualizacji biosu firmware dysku SSD? tylko to moge zrobic wylacznie z Windowsa?

Mam swiadomosc ze ten proc ma ograniczenia ale nie takie.
  • 25
@maniek50005: Mam pomysł, żeby iso systemu wgrać na partycję dysku SSD i z niego to zainstalować.
Bo w ogóle wyszło, że żeby zainstalować na dysk efi trzeba instalować z dysku/pendrive efi - możesz potwierdzić?
po pewnym czasie mysz i klawiatura sie przycina, laguje (kilkunastosekundowe przerwy i dopiero ruch) - dwa razy tak bylo. trzeba bylo wylaczyc system


@milymirek: nie masz aby myszy/klawiatury bezprzewodowej z donglem wpiętym w usb 3.0? Jeżeli tak, to przepnij w usb2. Usb3 interferuje z wifi 2.4 i mogą się takie opóźnienia pojawiać - ja tak miałem z Logitech unifying dongle. Jak masz mysz i klawę po bluetooth i używasz wifi to
@dzyndzla: Nie, to jest po kablu. Tylko przez Hub USB. Ale też próbowałem odłączyć i połączyć bezpośrednio i nic nie dało.
Ale teraz nie wiem, jak piszę w necie to nic się nie dzieje. Problem był tylko jak z pendrive i tylko jak edytowałem plik z dysku (raz z HDD, raz z SSD).
Więc może wina pendrive albo dysku to była.
Bym musiał jeszcze poedytować pliki na dysku dla testu ale