Wpis z mikrobloga

Dałem się oszukać na olx.

Kupiłem od gościa kurtkę za 300zł ugadając się na wysyłkę za pobraniem po przedpłacie 30zł za wysyłkę. Wysłał paczkę, dał tracking i wtedy zobaczyłem że jest tam kwota pobraniowa 330zł więc napisałem do niego że o co chodzi, że przecież ustaliliśmy 300zł, odpisał że się pomyslił i odesłał mi na konto 30zł (mam jego imię i nazwisko z przelewu). Dzisiaj odebrałem paczkę a w niej zamiast kurtki jakaś koszulka i oczywiście od rana już jestem zablokowany u niego na olx a ogłoszenie usunięte więc oczywisty scam. Stąd pytanie czy mogę coś z tym zrobić? Iść na policje? Warte to zachodu? Może ktoś z was był w podobnej sytuacji i dałby jakąś radę.
#olx #oszukujo #prawo #pomocy
  • 13
@MUFC raczej ciężko będzie. Mogłeś mu kazać wysłać przez poczte polską z mozliwoscia sprawdzenia zawartości przed zaplata i koles pewno juz by wtedy sobie darowal.
@MUFC: Możesz iść zgłosić na Policję zawiadomienie przestępstwa ale raczej nic z tego nie wyjdzie ale może akurat. Próbuj bo zawsze warto. Wydrukuj sobie ogłoszenie, link do ogłoszenia, dane z konta itd.
Iść na policje? Warte to zachodu?


@MUFC: jak najbardziej, widać od razu, że to koncertowy debil. nie dość, że pobranie, to jeszcze numer rachunku bankowego masz. pozbieraj wszystkie dane (konto z olx, wydruk ogłoszenia z archive jeśli znajdziesz, potwierdzenie przelewu Twojego, tego zwrotnego na 30 zł) wydrukuj i leć na bagiety zgłosić 286 kk. banalna sprawa, nawet bagiety to ogarną. złoż od razu wniosek o naprawienie szkody, tj. zwrot 300 zł.
@MUFC: na przyszłość - od kiedy OLX wprowadziło możliwość pośrednictwa w sprzedaży to nawet nie myśl o innych opcjach. Jeżeli sprzedający kręci to znaczy że raczej oszust, bo on nic nie traci na tym (olx nie pobiera prowizji)
@MUFC: Śmigaj na policję - temat wydaje się być do ogarnięcia po ich stronie bez większego problemu. I nie odpuszczaj oszustowi :)