Wpis z mikrobloga

Ciekawe, czy po dzisiejszej audycji zacznie się sraczka prawicy, bo #radio357 jest polityczne... bo krytykują #pis.
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzuf22: Juz przekonałem wiele osób, zaczęli czytać czym jest konserwatyzm i przyznali mi rację

nie napisałem, że była pierwsza, napisałem, że w czołówce

W szkole zmiany były szybkie, bez okresu wygaszania jednego i tworzenia drugiego odpowiednio długiego. To była zmiana rewolucyjna dla dzieciaków, rodziców, nauczycieli i
  • Odpowiedz
Zachęcam do poczytania więcej o konserwatyzmie.


@Kaczus2B: Jak sie poczyta dziela Marxa i Engelsa i porowna do tego co wprowadzili sowieci to tez sie okaze, ze nie spelnialo wszystkich zalozen, a jednak nazywamy ich komunistami.

W szkole zmiany były szybkie, bez okresu wygaszania jednego i tworzenia drugiego odpowiednio długiego. To była zmiana rewolucyjna dla dzieciaków, rodziców, nauczycieli i
  • Odpowiedz
@rzuf22: kościelna też ie, oni kumplują się z kilkoma hierarchami, z wiarą to u nich krucho. To tacy lewicowi populiści, udający prawicę.

Szybkość rewolucyjna zmian ma znaczenie, dodatkowo przypomnę (za encyklopedią):

Konserwatyści uważają, że wszelkie reformy muszą mieć charakter stopniowy, zdecydowanie niechętnie odnoszą się do rewolucji, są przeciwnikami projektów przemian opartych na ideologicznych podstawach. Podkreślają, że w działaniach politycznych należy zawsze wychodzić od empirycznej i niepowtarzalnej sytuacji, unikając moralistyki i
  • Odpowiedz
kościelna też ie, oni kumplują się z kilkoma hierarchami, z wiarą to u nich krucho


@Kaczus2B: KK to hierarchowie, oni od dawna maja w dupie wiernych i wiare. Sam KK imo ma coraz mniej wspolnego z chrzescijanstwem, a zwlaszcza jego polski odlam.

To tacy lewicowi
  • Odpowiedz
Co oni maja z lewicowosci? Poza gospodarka, bo to juz ustalilismy jest w polskiej polityce nagminnie pomijane. Swiatopogladowo z lewica im bardzo mocno nie po drodze.


@rzuf22: centralizacja wszystkiego, upaństwawianie wszystkiego

Pis ciagnie sznurek w strone ciemnogrodu, kuszac obywateli lakociami w postaci socjali.


ale jak przeczytasz to jest to przeciwieństwo konserwatyzmu.
  • Odpowiedz
centralizacja wszystkiego, upaństwawianie wszystkiego


@Kaczus2B: to jest gospodarka. To, ze gospodarczo sa zbiezni z PRLem to wiem. Chodzi mi o kwestie swiatopogladowe.

to jest to przeciwieństwo konserwatyzmu


@Kaczus2B: W kwestii gospodarczej, moze i tak. Ale jak pisalem, w polandii przynaleznosci takie jak prawica/lewica, konserwa/progresywnosc definiuje sie na podstawie swiatopogladu. Godpodarczo prawie kazda partia proponuje mniejszy lub wiekszy socjal i ingerencje w gospodarke.
  • Odpowiedz
centralizacja to nie tylko gospodarka ale i swiatopoglad, sterowanie wszystkim centralnie.


@Kaczus2B: ale centralizacja nadzoru panstwowego to dazenie do rzadow autorytarnych, a to czysty konserwatyzm. Scentralizowana gospodarka nie jest konserwatywna.
  • Odpowiedz
poniewaz tu stawiamy na wolnosc jednostki


@Kaczus2B: w żadnym wypadku nie ma mowy o wolności jednostki. Religia to jedna z największych ograniczeń wolności jednostki, idiotyczne zasady tradycyjne też znacznie tą wolność ograniczają (bardzo często z błahych lub staroświeckich względów, obecnie nie mających żadnego poparcia w nauce), konserwatywne prawo aborcyjne też nie mają nic wspólnego z wolnością jednostki. W ciągu historii, kiedy to konserwatyści np. sprzeciwiali się prawom pracowniczym po rewolucji
  • Odpowiedz
ale religia nie jest czyms najistotniejszym


@Kaczus2B: konserwatyzm buduje swój światopogląd wokół religii i tradycji, nierzadko kosztem nauki i postępu. Liberalizm i lewica odrzucają niezbędną rolę religii, jak ktoś chce to spoko, jak nie to nie musi. Postęp i nauka w lewicowym światopoglądzie ma dużo większe znaczenie i jeśli religia w tym przeszkadza tym gorzej dla religii. Konserwatyzm mówi zupełnie coś odwrotnego, przede wszystkim religia, a jeśli w czymś nauka
  • Odpowiedz
@rzuf22: chyba niedoczytales, tak tradycja tak, ale rwligia, zauwaz, ze nie podana ktora, rownie dobrze moze byc buddyzm, czy cokolwiek innego. Jak napisalem, poczytaj troche wiecej, bo idziesz jakimis takimi schematami zwiazanymi z pewna narracja.
  • Odpowiedz
ale rwligia, zauwaz, ze nie podana ktora


@Kaczus2B: każda religia ogranicza wolność jednostki, jedna bardziej druga mniej. Na tym się zresztą religia opiera.

rownie dobrze moze byc buddyzm, czy cokolwiek
  • Odpowiedz