Wpis z mikrobloga

Znalazłem akumulatory AGM na allegro/olx brandowane przez Mercedesa w konkurencyjnych cenach. Dla przykładu Varta/Bosch 80Ah AGM kosztują w okolicach 600-650zl, a tamte Mercedesa wyprodukowane teoretycznie w 2020 roku 450zl. Szukam właśnie akumulatora AGM 80Ah i chce się was poradzić.

1. Jaki akumulator wybrac
2. O co chodzi z akumulatorami Mercedesa, pół olx i allegro zawalone jest nimi z różnych miast. Dla chętnych mige podać linka jeśli ktoś ma ochotę popatrzeć :)

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #akumulator
źródło: comment_161005055045NSSM84biMmc07sH5n58o.jpg
  • 37
@victor89: kup centrę, wymieniłem w swoim mondeo 5 lat temu i kręci jak szalony do dzisiaj a ma ciężko bo auto robi krótkie przeloty
ale porównania w drugim aucie dałem inną markę i po pół roku pokazuje że rozładowany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oporopowrotnik91: aż sprawdzę przy okazji
@victor89: bo jestem starym człowiekiem i wiem, że jeżdżąc tylko po mieście auto nie jest w stanie załadować akumulatora do pełna. Może się mylę może nie ale raz na 3 miesiące nie zaszkodzi mu ładowanie.
Jeżeli robię dłuższe trasy to nie ładuje tak często
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@victor89: wiem z pewnego źródła że te aku z Lublina to lipa, być może pojawiło się więcej tego typu aukcji w innych miastach. Sam kiedy szukałem aku do MB 100Ah i dziwnym trafem te kosztowały 4.5stowy a normalna cena jest 2x wyższa
@_kapsel niestety nie. Próbowałem zadać pytanie na grupie mrAkumulatora na Fb ale admini usunęli mój post bo niby ktoś o to już pytał. Szukałem długo czegokolwiek na tej grupie ale nie znalazłem.

Informacje jakie udało mi się natomiast odkopać to takie że akumulatory Bosch, Varta i OE Mercedesa są produkowane przez jeden koncert Clarius.
To nic nie wnosi ale przynajmniej wiem że to jedna parafia.

Ty coś wiesz więcej?
@oporopowrotnik91 daje znać w poście wyżej.
Poza wizyta na grupie fb mrAkumulatora i przekonaniem że zawsze lądowałem akumulatory źle, nieodpowiednim sprzętem to niczego się nie dowiedziałem w kwestii ceny akumulatorów OE mercedesa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@victor89: no i dzisiaj musiałem wymienić aku, stary jeszcze kręcił ale słabo. Wybrałem Amega 5 65ah, technologicznie i parametrami wygląda bardzo ok, zobaczymy ile wytrzyma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@victor89: akurat ten polecili mi w sklepie (takim godnym zaufania) a dopiero w domu zacząłem dokładniej sprawdzać co to za producent. Teoretycznie powinienem być zadowolony