Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
dobry wieczór

pandemia czasy niepewne ale chciałbym otworzyć biznes...mam 30 lat , 8 lat pracuje , studiowałem ,trochę odłożyłem i czuje ,że pora stworzyć coś własnego ...coś czego chyba nie ma.

Moje pytanie do Was czy skorzystalibyście z poczty z napojami ? na zasadzie kuriera ,dostawcy ,zamawiasz przez stronę internetową napoje np.zgrzewkę wody,coli i piwa ,płacisz i za 3 godziny przyjeżdża kurier ze wszystkim i zostawia pod drzwiami.

oczywiście do tego potrzeba pojeździć po hurtowniach ,popodpisywać trochę umów na dostawy a nóż widelec podjąć wspólprace z ubereatsami i innymi deliverkami.

jeśli pomysł wydaje się Wam interesujący ,możecie podać nazwę takiej marki - swoją oczywiście mam ale poznam Wasz pomysł.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff7668a8e1c8b000b7efe3f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tak: xD
Jak nie masz kilkudziecięciu tysięcy pln na sama reklamę to nawet nie startuj.
Pojeździć po hurtowniach xD
Wiesz czemu gastro zamawia w hurtowniach? Bo biorą dużo i maja dostawę.
Taka mrówka lepsze ceny dostanie w biedrze niż w hurtowni. Zreszta sama jak pracowałam w gastro to braliśmy towar z biedy/ lidla bo było najtaniej.
Przy małej skali nawet nie myśl o uberze itp bo marże cię zjedzą.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedyne co mi przychodzi na myśl to jakaś firma oferująca soki i półpłynne jedzenie z dostawą. Coś na zasadzie wchodzisz na apkę/stronę wyklikujesz sobie z czego chcesz sok i w jakich proporcjach, podobnie z szejkiem. Ale możliwe, że cateringi coś takiego już mają. W każdym razie, gdyby cena nie była jakaś oporowa np w abonamencie to zamówiłbym coś takiego, że codziennie pon-pt przywozi mi ziomeczek butelkę soczku który każdego dnia
Moje pytanie do Was czy skorzystalibyście z poczty z napojami ?


@AnonimoweMirkoWyznania: Plus, że chcesz otworzyć coś własnego, ale ten biznes w ogóle Ci nie wypali.
Gdybym miał otwierać biznes to może mycie budynków z bohomazów myjką ciśnieniową albo usuwanie insektów (tego syfu coraz więcej, ale trzeba się znać na insektach i środkach owadobójczych). Rzwóz napojów to interes skazany na porażkę
A takie coś jest łatwo reklamować; uzupełnianie dziennej porcji witamin/minerałów, zdrowie, uroda, detox i inne pierdy.
A produkcja o wiele łatwiejsza, bo wszystko leci w blendery. Tylko lodówki ogarnąć, kwestia sanepidu i można robić ^^

O #!$%@?
To nie ma prawa wyjść xD
@AnonimoweMirkoWyznania: pomyslec ile byloby mniej updalych firm, gdyby kazdy taki biznesmen najpierw zostal uswiadomiony w 20 komentarzach ze to nie ma prawa sie udac...
Ja np nie zamawiam z restauracji, o ile nie ma jej na pyszne/uber eats- nie lubie placic gotowka za jedzenie na dowoz, nie bede korzystal z opcji platnosci za dowoz na jakiejs dziwnej stronie.
Nie mowiac o braku wygody, jakim jest dowoz samych napojow, placenie za dowoz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Bujam się trochę w reklamie i nie zgadzam się z powyższymi przykładami, że powinieneś wydać kilkadziesiąt tysięcy na reklamę. Przeciwnie, produkt powinieneś sprawdzić najmniejszym kosztem, a tu masz biznes stosunkowo nisko kosztowy i to w dobie pandemii gdzie ludzie lubią kupować online a sieci duże nie wszędzie mają dowóz, a nawet jak jest to nie jest idealny.

Postawiłbym na twoim miejscu prosty sklep na wp czy shopli, zabezpieczył go, wprowadził
Pobierz
źródło: comment_1610052954NjqTZSJrZxatwEkUvNb8XM.jpg