Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#998 #strazpozarna
Pod jakim numerem szybciej uzyskam pomoc? Dzwoniąc na 998 czy dzwoniąc do Stanowiska kierowania JRG z powiatu w którym przebywam?
Często nasł#!$%@? łączności straży i dyżurni często narzekają na zgłoszenia ze 112 i na formatki które otrzymują z których nie wiedzą czego mogą się spodziewać na miejscu zdarzenia.
Dlaczego zniknęło dużo stron powiatowych JRG i zostały tylko strony rządowe na gov.pl?
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wonsz_smieszek: To dlaczego są podawane numery w formacie (+16) do stanowisk kierowania powiatowych JRG, skoro jest numer 998?
Czyli gdybym zadzwonił na numer w formacie +16 to dyżurny i tak by odebrał go tak samo jak telefon na 998, bo np. numer +16 przekierowuje połączenia na 998?
@Vel_Makarena: Numer 998 przejmują WCPR. Tam chyba jest jednak trochę dłuższa "ścieżka" przepływu informacji, niż bezpośrednio na numer konkretnej komendy. Tylko kto pamięta bezpośredni numer na stanowisko kierowania?

Strony znikają, bo są przenoszone do domeny gov.pl, taka odgórna decyzja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K2K: Czyli niedługo będzie tak jak z numerem 997, że i tak przełęczy na 112? Znana jest może data do kiedy ma to nastąpić?

Tylko kto pamięta bezpośredni numer na stanowisko kierowania?


Całe szczęście zdążyłem sobie zapisać numery do lokalnych SK zanim pokasowali strony.
@Vel_Makarena: W tym momencie nie umiem dokładnie odpowiedzieć, bo nie mam pod ręką materiałów, a też sytuacja jest różna w różnych województwach, ale raczej kwestia miesięcy niż lat.

Ja pamiętam numer do "mojego" SKKP, ale raczej z uwagi na to, że często tam dzwonię...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K2K

Ja pamiętam numer do "mojego" SKKP, ale raczej z uwagi na to, że często tam dzwonię...


Sam się ostatnio zdziwiłem, że jak korespondencja "nie dolatuje", to dyżurny prosi by do niego zadzwonić na 998 a nie na SKKP. OSP dzwoni zazwyczaj na 998, może tylko PSP dzwoni na drugi numer, bo OSP może go nie zna?

Czy są w ogóle przeprowadzane szkolenia z prowadzenia korespondencji radiowej? Bo jak widzę jak OSP/PSP
@Vel_Makarena: Na 998 z informacją ze zdarzenia nie dzwonię, nie dzwonię też na numer telefonu, który jest "podpięty" pod 998 i publikowany jako Stanowisko Kierowania, tylko na inny numer, który służy do kontaktu z SKKP ale nie blokuje zgłoszeń. Ten numer jest znany we wszystkich OSP w powiecie, było pismo Komendanta odnośnie telefonicznego kontaktu z SKKP.

Co do szkoleń z prowadzenia korespondencji radiowej - są, ale...