Wpis z mikrobloga

pacjent: opel corsa c
auto było już kupione z takim małym felerem w postaci błędu poduszki powietrznej na desce, najpewniej w przeszłości miało jakąś drobną przygodę ale było całkiem solidnie naprawione co sobie na spokojnie obczaiłem od spodu ze znajomym mechanikiem
ostatnio nakłoniłem go do tego żeby sprawdził czy w ogóle w kierownicy jest założony jasiek bo wydawało mi się że jest tylko zaślepka, okazało się że jednak jest założona poduszka, a jedynie komuś zawiodły palce i nie zdołał wcisnąć kostki zasilającej do gniazdka
w efekcie nic się nie zmieniło, stąd pytanie: czy do wykasowania błędu poduszki powietrznej w oplu corsie c wystarczy op-com? kolega go nie posiada więc próbował tylko ogólnie delphim który nawet nie wykrył błędu w sterowniku, z tego co czytam po forach powinno dać się w tej generacji corsy bez problemu wyczyścić informację o wystrzale poduszki i ma chodzić
#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pangia: na pewno to wiesz, wszyscy umrzemy ;)
Nie wiem jak w Corsie, w Vectrze C/Signumie wykasowało błąd związany z odpiętą poduchą (za wysoka rezystancja czy coś takiego). Ty masz o tyle problem, że nie jesteś w stanie namierzyć błędu no ale może Op-com odczyta. Chyba że kolega w ogóle nie mógł się połączyć ze sterownikiem airbagów, bo to też nic niezwykłego w Oplach. Tak samo crash-data możesz kasować Op-comem tylko
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: znaczy się do tego to potrzebuję człowieka z op-comem bo sam to za wiele nie zrobię, niestety ale ja jestem tylko z teorii dobry bo bozia nie dała mi talentu do majsterkowania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
z tego co mi kolega mówił to połączył się ze sterownikiem ale nie wykryło błędu więc pewnie za wysokie progi na ogólny komputer
ech, czemu nie może to być tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: nie no, póki nie robisz czegoś na pałę to nie ma się czego bać, Op-com masz nawet po polsku i nawet pamiętam że było znośnie przetłumaczone. Fakt że Opel akurat pamięta te błędy, ale np mój diagnoskop je widzi i kasuje, crash daty oczywiście nie ale też raczej rzadko jest taka potrzeba ;). Dziwne trochę że Delphi nic nie widzi... No ale to Opel, wszystko jest możliwe xD. Z drugiej
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: nie no, szkoda mi ładować kasę w interfejs jak z auta nie korzystam na co dzień i potrzebny mi najpewniej będzie tylko raz w życiu, auto różowej na wyposażeniu ma tylko radio więc nic tam nie ma do odblokowania czy pomodzenia, nawet absu nie ma w tym autku
  • Odpowiedz