Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do prawników.
Mam przyrodniego brata i siostrę ze strony ojca. Jestem pierworodny. Ojciec jest z moją mamą po rozwodzie 17 lat. Nie mieszka z nami w rodzinnym domu. Dom utrzymujemy i dbamy o niego razem z mamą. Przyrodniego rodzeństwa nie znam, i nigdy nie było w naszym domu.
Rozumiem, że w przypadku gdy ojciec nie zostawi po sobie testamentu spadek będzie wyglądał następująco: 1/2 rodzinnego domu (druga część jest mamy) zostanie podzielona na 3 części: mnie, brata, siostrę?
Niestety obawiam się że gdy nastąpi taka sytuacja ich matki pójdą z nami na wojnę. Czy mam jakieś narzędzia obrony? Argumentu typu dbanie i utrzymywanie domu, przeprowadzone remonty itp., czy będę musiał spłacić ich 2/3 wartości majątku po ojcu?

#prawo #pytanie #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff710718e1c8b000b7efd7d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 9
WybranyObywatel:

Niestety obawiam się że gdy nastąpi taka sytuacja ich matki pójdą z nami na wojnę.

Ich matki nie mają nic do tego, chyba, że dzieci są niepełnoletnie lub któraś z nich jest zoną twojego ojca.

czy będę musiał spłacić ich 2/3 wartości majątku po ojcu?

Zawsze mogą odrzucić spadek

Najlepiej zainteresować się sprawa i jeśli nie poszło na noże z ojcem to w miarę możliwości uregulować póki jest czas.

Zaakceptował: