Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hej Mirki były pracodawca u którego pracowałem na b2b zalega mi z fakturami od ponad pół roku. W październiku wysłałem im ostateczne wezwanie do zapłaty odpisali żebym im to przedłużył do końca roku i od tamtej pory cisza. Ostatnio wystawiłem im negatywną ocenę na google i komentarz że zalegają mi z forsą. Dziś dostałem pismo żebym to usunął i opublikował przeprosiny, bo nie zalegają mi z pieniędzmi, a w innym wypadku zgłoszą sprawę do sądu
Co robić? Bo teraz oni próbują ukryć fakt że są mi winni pieniądze. Ja faktury mam za księgowane, odprowadziłem od nich podatki. Mam historię mailową że faktury przyjęli i że przedłużali termin spłaty kilka razy.
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@p3j: przedsadowe wezwanie do zapłaty. A potem po 7 dniach sąd. Sam ogarniesz pozew, pozew 100pln. E-sąd. Mi zajęło to 8 miesięcy, od pozwu, do komornika, i w końcu wpłaty na konto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p3j: najgorsze w tym wszystkim jest to że pod każdym komentarzem z jedna gwiazdka na swoim koncie opublikowali ta treść oświadczenia w którym pojawia się moje imię i nazwisko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p3j: tak mamy. Jak napisać taki pozew to znajdziesz w necie. Łatwo, prosto i przyjemnie. Wszystko zrobisz przez neta. Nawet komornika się robi przez neta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@p3j: często wymiekaja jak dostaną pismo z sądu. A niektórzy nie, bo traktują to jak i tak zamrożone pieniądze bo odsetki ustawowe, koszty procesu i koszty komornicze są małe. Przy 5k i 8 miesiącach zwłoki wyszło im jakieś (pi razy drzwi) 500pln więcej do zapłaty. W każdym razie powodzenia i tych co nie płacą #!$%@?ć maczetami!
@BajerOp: pytam, bo nie wiem. Zastanawiam się czy lepiej zgłosić do inspekcji pracy, czy inspekcja pomaga w odzyskaniu pieniędzy czy tylko kontroluje pracodawcę.
Niestety jeżeli nie siedzi się w temacie prawa i sądownictwa to nie wie się nawet jak wyglada składanie pozwu.
Podczepiłam się pod ten wpis, bo ktoś z mojej rodziny ma problem z nieuczciwym pracodawcą i ma jeszcze tydzień na uregulowanie, potem wezwanie do zapłaty tak polecasz ;)