Wpis z mikrobloga

Porównując #katolicyzm #chrzescijanstwo do takiej mitologii nordyckiej czy greckiej, to chrześcijaństwo wypada na prawdę słabo. W mitologii mamy bardzo rozbudowane powstanie świata, mamy tytanów jako tych najwyższych, potem bogów, którzy mają swoje wady, posiadają moce ale nie są wszechmocnymi. Borykają się z podobnymi problemami jak ludzie a nad sobą mają też wyższe byty. A jak mamy w chrześijaństwie? "Jam jest bóg wszechmocny i #!$%@?" nie handluj z tym. Mogę wszystko, jestem nieomylny a jak ci się coś nie podoba to #!$%@? na wieczną mękę. Nie możesz mieć pytań bo ja jestem odpowiedzią, "jam jest alfa i omega". Nie mylę się a koniec świata nastąpi dlatego, że się wkurzę na ciebie. No kurde. #mitologia #vikings #historia #religia
ethics - Porównując #katolicyzm #chrzescijanstwo do takiej mitologii nordyckiej czy g...

źródło: comment_1610033844As3QmGc98m4nvmkO4pMhCG.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ethics: Taaa bo Bogami w greckiej mitologii wcale nie rządził zeus( ͡° ͜ʖ ͡°)Tak szczerze to znam ludzi różnego wyznania ale dopiero Hindus otworzył mi oczy.Kiedy przy piwie prawiliśmy właśnie o różnicach religijnych stwierdził, że to wszystko jest prawie takie samo i chyba wszyscy na całym świecie wierzymy w tego samego Boga tylko inaczej go nazywamy.I mi się wydaje, że miał wtedy rację.
  • Odpowiedz
@ethics: Książka jest super, ale jest w niej sporo fantastyki i dodatków. Gaiman sam się przyznał, że dodał do niej takie elementy, aby fajniej się ją czytało. Oprócz tego ta mitologia nie jest do końca 100% pogańska. Mit o Ragnaroku powstał, gdy wikingowie spotkali się z chrześcijanami i zaczęła się chrystianizacja. Nie ma żadnego dowodu, że plemiona germańskie wierzyły w koniec świata. Warto dowiedzieć się, czym jest Edda Starsza i Edda
  • Odpowiedz