Wpis z mikrobloga

Forum Polskich Wieżowców to jest rak. Zrobili tam sobie klub z tematami w których możesz pisać tylko jeśli masz więcej niż 100 postów. No i udziela się tam takie kółeczko wzajemnej adoracji, każdy #!$%@? po 3-5k postów minimum, jeden mądrzejszy od drugiego i wydawać by się mogło, że są to ludzie, od których możesz dowiedzieć się czegoś wartościowego. Nic bardziej mylnego. Przykładowo, temat "[Polska] Rynek nieruchomości mieszkaniowych". Każdy tam gada sam ze sobą, co drugi post to jakieś epistoły i historie życia, które nie interesują nikogo poza samym autorem. 80% wiadomości niezwiązanych z tematem, oni tam #!$%@?ą o wszystkim: o wózkach spacerowych, o nadopiekuńczości, o tym, że w małych miastach nie można pójść do teatru... teraz jakiś oszołom wrzuca co chwilę obszerne posty o czynszówkach w Berlinie (xD) tak jak by nie było oddzielnego wątku dla tematów związanych z Niemcami. Okrasza to wszystko screenshotami z randomowymi ludźmi (patrz niżej). Od czasu do czasu zdarzają się też jakieś przepychanki na temat wyższości pochodzenia z miasta A nad pochodzeniem z miasta B. Tematy takie jak raporty NBP czy analizy PKO przechodzą bez echa. Jest tam kilku sensownych użytkowników, reszta ma w opór przerośnięte ego miarą którego jest ilość #!$%@? postów.
Nikt tam nad niczym nie panuje, burdel na kółkach.
Mam tam konto od ponad 10 lat, ale wiadomości napisałem niewiele, więc nie mogę im tam napisać co o nich myślę, więc zrzucam z wątroby tutaj. :D
#ekonomia #nieruchomosci #skyscrapercity #forumpolskichwiezowcow
Waldemar_Wpieldor - Forum Polskich Wieżowców to jest rak. Zrobili tam sobie klub z te...

źródło: comment_16100295562rrwHKELbahtIgSNqNnyus.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Waldemar_Wpieldor: Wątek o polityce to tam jeden wielki rak (od 500 postów wzwyż, chyba że piszesz zgodnie z naszą linią to wybaczamy). W dodatku grasuje tam jeden koleś który udaje wielkiego śmieszka a cała jego aktywność to kopiowanie przeterminowanego contentu z wykopu. Ujdą jedynie tematy architektoniczne/infrastruktualne, choć to też czasem z wielkim bólem.
  • Odpowiedz
@Waldemar_Wpieldor: No sam w tym temacie spamuje często takimi rzeczami no i co z tego? Raporty NBP i PKO są tam przecież sukcesywnie wrzucane, analizowane i komentowane więc nie rozumiem zarzutu

To o Berlinie akurat jest ciekawe bo pokazuje co się może stać gdy władza zamrozi ustawowo ceny najmu, a screeny nie są randomowych ludzi tylko to jest reportaż telewizyjny a ten user tłumaczy z niemieckiego na polski, dla mnie np.
  • Odpowiedz
Zrobili tam sobie klub z tematami w których możesz pisać tylko jeśli masz więcej niż 100 postów.


@Waldemar_Wpieldor: Bo jest to przede wszystkim forum inwestycyjne, więc ten próg wejścia jest po to, aby odsiać tych co chcą na forum sobie tylko popolitykować. Klub forum to jest dodatek do podstawowych, infrastrukturalnych tematów.
  • Odpowiedz
Bo jest to przede wszystkim forum inwestycyjne, więc ten próg wejścia jest po to, aby odsiać tych co chcą na forum sobie tylko popolitykować.


@marian1881: i dzięki temu mamy klub dla bajarzy i filozofów piszących kocopoły o wspomnianych wózkach spacerowych. Lepszym rozwiązaniem byłby po prostu moderator który wziął by ich wszystkich za mordę.

No sam w tym temacie spamuje często takimi rzeczami no i co z tego?


@czlapka: nic, wszystko
  • Odpowiedz
@Waldemar_Wpieldor: No kurde to jest forum, lepiej jakby byłaby jakaś muszta i spina jak na elektrodzie? Ok, w wielu tematach OT jest często przesadny, w tym o nieruchomościach zwłaszcza, ale to już dawno nie jest temat tylko o danych z rynku nieruchomości tylko subiektywnych odczuciach, radach osób które mieszkają w różnych miejscach. Jak dla mnie wśród tego OT można znaleźć bardzo dużo ciekawych spostrzeżeń dla kogoś kto niebawem będzie kupować swoje
  • Odpowiedz
@czlapka: od rad dotyczących konkretnych lokalizacji masz odpowiednie sub-fora. Jeśli chodzi o elektrodę, to jest jeszcze coś pomiędzy totalną spiną a totalnym spamem. Tak jak napisałem, rzecz dość chyba ważna dla wątku dotyczącego nieruchomości, taka jak raporty NBP i PKO, została w zasadzie olana ciepłym moczem, wbrew temu co napisałeś. Bo wy tam wolicie gadać o jakichś duperelach. Raporty zostały wg ciebie "przeanalizowane", choć tak naprawdę skwitowano je jednym zdaniem, natomiast
  • Odpowiedz
@Waldemar_Wpieldor Zgodzić się mogę że takie tematy może powinny być podzielone na dwa. Jeden gdzie są raporty i dane i drugi do OT. Tak chyba zrobiono z rynkiem biurowym.

No i dla mnie zawsze Klub forum trochę taki był gdzie poważne analizy były między postami o dupie Maryni. Mnie bardziej boli że w lokalnych wątkach nie ma moderacji i w łódzkich tematach często jest okropny bajzel
  • Odpowiedz
No i dla mnie zawsze Klub forum trochę taki był gdzie poważne analizy były między postami o dupie Maryni.


@czlapka: ok, czyli Klub jest przeznaczony dla OT. Gdzie jest w takim razie miejsce na poważne posty?

Mnie bardziej boli że w lokalnych wątkach nie ma moderacji i w łódzkich tematach często jest okropny bajzel


@czlapka: zgodzę się. Myślę też, że trzeba podchodzić ostrożnie do postów niektórych użytkowników, ponieważ ich opinie
  • Odpowiedz