Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych ktorzy pracują w software housach.
Aktualnie nie mam projektu, ale odpowiedni ludzie mi go szukają. Często jest tak, że podrzucają mi projekty w ktorych trzeba zrobic coś, czego nigdy nie robilem w zyciu.
W takich sytuacjach powinienem je przyjmowac i miec nadzieje że to ogarnę, czy mówić, że tego nie umiem i nara?
#programista15k #softwarehouse
  • 6
  • Odpowiedz
@kopyta_doskonale: Twój wybór. Jeśli temat wydaj się interesujący i na czasie to ja mowie że nie znam się ale mogę zrobić, bo dostaje kase za nauke i informowałem że jestem zielony. Zazwyczaj zawsze byli zadowoleni. A jak to coś starego co mi się nie podoba i nie chce nigdy w tym robic to mówie że nie
  • Odpowiedz
@kopyta_doskonale: jeśli jest to max. kilka dni roboczych a sam projekt wydaje się ciekawy to się zgadzam, ale od razu mówię że na dłuższą metę NIE bo nie po to pracuję na danej specjalizacji żeby mi wrzucali do roboty rzeczy zupełnie z nią niezwiązane
  • Odpowiedz
@villager: chodzi bardziej o jakaś nową rzecz w obrębie danej technologii. Klient chce żebyś zrobił mu cms, dms czy inny pies, kiedy nigdy tego nie robiłeś. W sumie jak podejść do estymacji w takim wypadku skoro nie wiesz na jakie problemy możesz natrafić ?
  • Odpowiedz