Wpis z mikrobloga

34 + 1 = 35

Tytuł: Biała Gorączka
Autor: Jacek Hugo-Bader
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★★★

Rosja (tak naprawdę to Rosja i jej liczne republiki takie jak Jakucja, Dagestan, Komi lub kraje dawnego ZSRR) w zbioru reportaży Jacka Hugo-Badera jest nawet bardziej niehumanitarna, nieludzka i uwłaczająca rozumowi człowieka zachodniego, niż wam się do tej pory wydawało. Kraj, w którym 40 tysięcy osób rocznie umiera od chlania lewego alkoholu; gdzie wespół z Mołdawią (gdzie dodam, kilkanaście tysięcy kobiet jest porywanych przez handlarzy ludźmi, a dziesiąta osoba nie ma kompletu nerek) i Ukrainą ponad 2,5mln. ludzi ma HIV, a ponad 70% ludzi którzy go mają, nawet o tym nie wiedzą; gdzie pozostawione same sobie republiki po upadku Kraju Rad zapijają się na śmierć bo już nikt w wiosce nie pamięta jak się polowało. Taki kraj teoretyczny, gdzie jest jakiś obszar wielkości przeciętnego kraju europejskiego gdzie mieszkają ludzie w średnim zagęszczeniu, a dalej są obszary wielkości Polski pilnowane przez czterdziestu zapijaczonych potomków myśliwych syberyjskich.

Polecam reportaże, bo Hugo-Bader dotyka całego tego syfu, tarza się w nim, a potem idzie do sklepu, kupuje koniak za 40 rubli i pije bo inaczej tam, #!$%@?, nie można.

#ksiazki #czytajzwykopem #reportaz #rosja #bookchallenge 1/24 #wykopkindleclub

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Pobierz FormalinK - 34 + 1 = 35

Tytuł: Biała Gorączka
Autor: Jacek Hugo-Bader
Gatunek: repor...
źródło: comment_1610022082lxziePqJioUgqJjmPpawXc.jpg
  • 18
a dziesiąta osoba nie ma kompletu nerek


@FormalinK: Eeee? To info z tej książki pochodzi? Bo jeśli nie ma solidnych podstaw i dowodów na to, to można włożyć tę książkę między bajki.
@Halbr: info pochodzi z książki, dane na rok 90 któryś, całe wioski w Mołdawii nie mają nerek i idzie to na nielegalnym handlu organami; problem starano się zwalczyć zakazem handlu organami, ale dat nie przytoczę bo ich nie pamiętam- częsciowo dało to skutek, ale ludzie tam żyją w skrajnym ubóstwie, i dla nich to "szansa" na lepsze życie. Zresztą, jest szereg reportaży, artykułów na ten temat. W tym momencie w skali
@FormalinK: Nie no ludzie. Co dziesiąty bez nerki. A nerki zabiera się zdrowym i młodym. Więc co któryś młody i zdrowy (ale dużo więcej niż co 10) nie miał nerki.

Przecież to są fantasmagorie i bajdury. Brzmi jak typowe powtarzanie zasłyszanej legendy, bo na badania nikt się nie połowa, bo ich nie ma, czy nie zna. Więc tak się klepie teksty o wioskach beznerkowców.
@Halbr: Czytałeś Badera? Gość powołuje się zawsze w danych statystycznych jakie podaje na oficjalne dane z danego roku odwołując się czy do instytucji czy do państwa. Ale jak miałbyś to wiedzieć, skoro nigdy go nie czytałeś? No właśnie cholera.
Czytałeś Badera? Gość powołuje się zawsze w danych statystycznych jakie podaje na oficjalne dane z danego roku odwołując się czy do instytucji czy do państwa. Ale jak miałbyś to wiedzieć, skoro nigdy go nie czytałeś? No właśnie cholera.


@FormalinK: Oczywiście, że nie. Gdybym czytał, to bym w pierwszym poście nie pytał, czy to z tej książki wzięte. W takim razie proszę podaj, na jakie to dane w tym przypadku się powołuje.
No to proszę podaj, na jakie to dane w tym przypadku się powołuje. Bo to jest tak absurdalnie niedorzeczne, że aż mnie ciekawi, kto takie statystyki wyliczył.


@Halbr: stary #!$%@? cię i nie będę poświęcał ci nawet minuty więcej, niż to konieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: jak ja chce informacji to sam je szukam.
jak ja chce informacji to sam je szukam.


@FormalinK: Lol. Ale trudno się szuka nieistniejących statystyk.

stary #!$%@? cię i nie będę poświęcał ci nawet minuty więcej, niż to konieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FormalinK: Nie no pełna kulturka. Grzecznie proszę o źródło, a tu wylew chamstwa. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że pewnie takowego rzetelnego źródła nie ma, a peany zostały wystawione na cześć fantasmagorii
wylew chamstwa


@Halbr: uwielbiam jak gdy przychodzi do skorzystania z tak pięknej części mowy, jak inwektywy, w sposób jasny, zrozumiały i jednoznaczny, widzę ślinotok i obrazę na chamstwo.
Akurat jestem osobą zdecydowanie nie czerpiącą z byle czego, potrafię reportaż czy popularnonaukowa książkę odrzucić po dwóch stronach jeśli są tam farmazony bez przypisów (duchowe życie zwierząt np.), a Bader swoje podróże skrupulatnie spisuje, robi research, niejednokrotnie jeździ z kimś, jest dziennikarzem do
@FormalinK: Z tego co napisałeś nie wynika w żaden sposób, że co 10. Mołdawianin nie miał nerki. To jest, jak sam określasz tego typu info, farmazon i byłem ciekawy przypisu do tego farmazonu. Ty się produkujesz, ubliżasz mi, ale przypisu nie podajesz.

Czyli jak mniemam go nie ma. Co mnie nie dziwi, bo każdy wyposażony w jakikolwiek aparat krytyczny albo każdy kto przejechał się tam i ówdzie, wie że to będzie