Wpis z mikrobloga

Mirki, decyzja zapadła, zakładam #ogrzewanie na #gaz w domu (z lat 60) jednorodzinnym parterowym. Skłaniam się raczej do kupienia zbiornika na własność (nie wynajem). Czy ktoś kto już to robił byłby może tak miły, żeby opisać mi pokrótce całą procedurę? I żeby coś pomógł, coś doradził, od czego w ogóle zacząć? Słyszałem że dużo papierologii jest, ale w sumie nie wiem jak wystartować. W następną zimę już chcę grzać gazem. Da radę? Pomożecie?

#centralneogrzewanie #ogrzewaniegazowe #piec #majsterkowanie #dom #domiogrod #cieplo #junkers #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #gaspol #amerigas #chemgaz
oslet - Mirki, decyzja zapadła, zakładam #ogrzewanie na #gaz w domu (z lat 60) jednor...

źródło: comment_1610020571nY4kCUpiAjokE474CATTTq.jpg

Pobierz
  • 8
@Armo11: @stirLitzz: Z riserczu wynikało, że pompa ciepła nie wyrobi, żeby w takim domu utrzymać tak ze 24 stopnie. Z tego co poczytałem to żeby pompa dawała radę, najlepiej dom budować od razu z myślą o pompie. Jeśli jest tak jak piszą, że ona grzeje wodę do 55-60 stopni, to trochę słabo.

Inna sprawa, że ten dom choć stary to był trochę remontowany i tak pod połową mniej więcej jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@oslet: ociepl dom styropianem z zewnątrz jak jeszcze nie masz, załóż pompę ciepła i o ile zostanie kasy- panele fotowoltaiczne.

też mieszkam w domu z czasów komuny, z tym że ocieplonym i nawet w największe mrozy temperatura wody która idzie na kaloryfery nie przekracza 55, bo robi się sauna

a w taka pogodę jak teraz to jest koło 35-40.
@oslet: Jak masz podłogówkę to i tak nie grzejesz mocniej niż 35°. Na grzejniki 60 stopni to mi nie idzie nawet teraz, a jest -10°C na zewnątrz. Na wiosce gdzie może paść zasilanie na dłużej niż kilka godzin też bym szedł w gaz. Elektronikę kotła kondensacyjnego zasilisz z akumulatora z przetwornicą (sinus), albo mały 350W agregat na Pb95 ;).

Obczaj jeszcze taką firmę jak https://www.axangaz.pl/ To jest
@oslet: Z okolic 1960 roku, ściany jak w kamienicy, żadnego dodatkowego ocieplenia. Piwnica nie ogrzewana (no tyle co ze strat na instalacji C.O.), a piętro grzeje drugi właściciel, więc nieco mi to ogranicza straty.