Wpis z mikrobloga

#pracbaza #zlecenie #prawo

Jak jest ten świstek do umowy zlecenia z tymi wszystkimi składkami i oświadczeniami, to jak się podaje drugą firmę, gdzie też się jest na zleceniu i jest

Wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia w bieżącym miesiącu w kwocie brutto wynosi: co najmnej minimalna, mniej niż minimalna


To jak mam na tej drugiej umowie stawkę godzinową (też w sumie nie do końca, bo stawka jest wyrażona w $$ za jedną lekcję, i tych lekcji to nie wiem, ile będzie, więc nie wiem, ile dostanę w bieżącym miesiącu xD), która jest wyższa niż minimalna, ale wiem, że na pewno razem za cały miesiąc wyjdzie mniej niż minimalna, to co mam #!$%@? zaznaczyć
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwei: musisz w sumie zarabiać 2800 brutto co miesiąc w pierwszej firmie, żeby w drugiej mieć zwolnienie z ZUS. Stawka za godzinę nie ma żadnego znaczenia.
@nvrmnd: dobra, czyli w oświadczeniu w tej pierwszej, gdzie zarabiam więcej zaznaczam, że w drugiej zarabiam mniej mimo że godzinowo wychodzi potencjalnie więcej, ale mam mieć to w dupie, bo liczy się stan faktyczny (którego jeszcze nie znam), a nie to, co jest napisane na umowie xD. Sory, że pytam, ale wolę się upewnić, bo to jest po chińsku ujęte w tym oświadczeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zwei: możesz zaryzykować i wpisać co uważasz, do więzienia nie pójdziesz, po prostu jeśli ZUS się dopatrzy, że w niektórych miesiącach zarobiłeś mniej niż 2800 w jednej, to w drugiej trzeba będzie skorygowac deklaracje za te miesiące i dopłacić za składki, a firma może ci je potrącić z wynagrodzenia. Ale czy się dopatrzą i kiedy? ¯\_(ツ)_/¯